Nutitelefonitootjate aeg on läbi saamas? Ka Samsung teatas kehvadest majandustulemustest

 (64)
Samsung Note 9
Samsung Note 9Foto: Madis Veltman

Paar päeva tagasi kirjutasime, et tehnoloogiahiid Apple teatas võrreldes eelmise aastaga kehvadest müügitulemustest. Õunafirma ei ole ainus, kel probleeme on: ka Samsungi majandustulemused halvenesid märgatavalt.

Võrreldes eelmise aastaga langes ettevõtte kasum 29 protsendi võrra, müügitulud aga 10 protsendi võrra. Samsungi sõnul vähenesid tulud peamiselt mälukiipide nõudluse vähenemise ning nutitelefonide turu jahtumise tõttu. Samuti kirjutati pressiteates, et üheks tulude vähenemise põhjuseks on nutitelefonideturul üha tihedamaks muutuv konkurents.

Ettevõte loodab, et majandustulemuste paranemisele lähitulevikus aitavad märgatavalt kaasa uued seadmed - 5G tehnoloogiaga varustatud ning volditavad telefonid, mida Samsung juba lähiajal tutvustada plaanib. Nende toel loodab Samsung juba selle aasta teises pooles taas tulemusi parandama hakata.

Sarnaselt Apple'ile, kelle jaoks oli läbikukkumine eelmisel aastal tutvustatud iPhone Xs, ei suutnud ka Samsung 2018. aastal edukalt müüa oma lipulaevtelefone. Eri meediaväljaanded on spekuleerinud, et just Samsung S9 ei suutnud täita paljusid ettevõtte seatud müügieesmärke, kehvasid müügitulemusi on kinnitanud ka Samsung ise.