Nutitelefon on kallis, seega paljud ka kindlustavad seda – uurime, kui popp see teenus on!

 (9)
Nutiseadmed
Foto on illustratiivneFoto: Rauno Volmar

Eestis saab uut nutiseadet ostes seda ka kohe mugavalt kindlustada. Seda pakuvad oma kliendile kaks mobiilioperaatorit; teenus lisab igale kuuarvele mõned eurod.

Forte uuris säärase teenuse populaarsust juba möödunud aasta lõpus. Selgus, et Elisas on nutiseadet kindlustanud 3000 ja Tele2-s suisa 8000 inimest. Elisa teatas keskmiseks kuutasuks 2,5-4 eurot, Tele2 aga 1,99-3 eurot.

Nüüd on artikli avaldamisest kulunud üle poole aasta ja tundub õige aeg uuesti seisu uurida.

Elisa

kuulutab, et iga viies uue seadme soetaja teeb oma nutitelefonile koheselt ka kindlustuse.

„Tarbijad kindlustavad kõige rohkem nutitelefone ja tahvleid, mida kõige enam ka ostetakse,“ rääkis Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu. „Keskmine kindlustatud seadme hind Elisas on 300 eurot ja keskmine kindlustuse kuutasu jääb nelja euro juurde."

Telefonidest kindlustavad kliendid enim LG K8, Samsung Galaxy J3 ja Samsung Galaxy S6, tahvlitest Alcatel Onetouch Pop 8S, Asus ZenPad 8.0 ja Samsung Galaxy Tab A.

Loe Elisa nutikindlustuse kohta lähemalt

Tele2

Seotud lood:

kindlustuse võtab ümmarguselt iga kolmas uue seadme ostev klient: lausa 30% telefonidest läheb kaubaks koos kindlustusega. Nõnda kinnitab Tele2 müügi- ja turundusdirektor Kristjan Seema.

Teisi arve võrdluseks:

* kindlustatava seadme keskmine hind on 276 eurot

* kõige rohkem on Tele2 müünud kõige soodsamat ehk 1,99-eurost poliisi

* kõige populaarsemad kindlustatud seadmed on tahvlitest Samsung Galaxy Tab A 9.7 LTE 16 GB ja telefonidest Sony Xperia M4 Aqua.

Loe Tele2 seadmekindlustuse kohta lähemalt