Nostalgiast ei piisa: Nokia ei saagi igal pool oma retrotelefoni 3310 müüa

 (36)
Nostalgiast ei piisa: Nokia ei saagi igal pool oma retrotelefoni 3310 müüa
(Foto: tootja)

Maailma tähtsaima nutiseadmemessi Mobile World Congress 2017 üheks suuremaks uudiseks kujunes see, et Nokia toob oma kunagise ülimenuka mobiiltelefoni 3310 taas müügile.

Teisele ringile minev 3310 on küll kaasaegsem – kergem, moekama välimuse ja värviekraaniga –, aga olemus jääb samaks. See tähendab, et nutikaks pole see nuputelefon hakanud.

Aga kuna aku kestab ooterežiimis kuni kuu, nostalgiafaktor on vägev ja hind mõistlik (49 eurot), siis võib eeldada, et kommertsedu saadab ka legendi teist tulemist.

Kriitikanooled on tabanud aga Nokia otsust lasta seadmel ainult vana (2,5G) mobiilsidetehnoloogiat kasutada, vähemalt selle ilmumise ajal.

See tähendab, et kõikjal 3310 esialgu müügile ei jõuagi - suurematest riikidest näiteks Austraalias ja sellisel tähtsal turul nagu USA. Operaatorid pole lihtsalt enam valmis 2,5G seadet võrku lubama. Austraalia plaanib oma 2G võrgust üldse loobuda.

"See ei tähenda, et 3310 ei jõua kunagi USA-s ametlikult turule. Ilmselt võtab lihtsalt kauem aega," ütleb HMD turundusboss Patrick Mercanton.