Nokia teeb head tööd: Eestis ostetakse aina rohkem nuputelefone

 (20)
Nokia teeb head tööd: Eestis ostetakse aina rohkem nuputelefone
Nokia uus 3310 (Foto: tootja)

Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology statistika järgi ostavad eestimaalased järjest rohkem nuputelefone – aasta algusega võrreldes müüdi neid septembris lausa 57 protsendi võrra enam.

Tele2 klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul kasvab mobiiliturg Eestis üleüldiselt, aga eriti paistab silma klassikaliste nuputelefonide müük.

GfK andmetel müüdi tänavu septembris jaanuariga võrreldes nutiseadmeid 20% võrra enam, kuid nuputelefone lausa 57% enam. Nuputelefonide müük kasvas ka mullu sama ajaga võrreldes.

Üks oluline edu põhjus on Nokia mudeli 3310 uusvariant. Nuputelefonidel polnud aastaid ühtegi selgelt eristuvat mudelit, kuid nüüd on 3310 pannud paljusid inimesi ostuotsust tegema.

ekraanitõmmis

Sirli Seliovi sõnul on teise trendina tekkinud nutiseadmete pealetungile vastupidine reaktsioon – lahe on omada "vana kooli" telefoni, mis pakub väiksemat nutisõltuvust ning suuremat töökindlust.

Seotud lood:

Nuputelefonid on suhteliselt odavad: maksid GFK statistika järgi Eestis septembris keskmiselt 43 eurot. Seetõttu ostetakse nuputelefone ka endale või lapsele teiseks seadmeks, mida sportides või õues mängides tasku panna.

Septembris müüdi Eestis 315 000 euro eest 7270 nuputelefoni.