Net Group: tarkvara on odavam teenusena sisse osta

 (23)
Net Group: tarkvara on odavam teenusena sisse osta
Scanpix

SwissOtelis toimuval tehnoloogiafoorumil kirjeldas Net Group'i tarkvarateenindusüksuse juht Kari Maripuu konkreetse tarkvaralahenduse näitel, kuidas sisuliselt üks ja sama tarkvara maksab teenusena (SAAS) sisse ostes kuni kolm korda vähem.

Tänase arvutiilma üks võtmesõnadest on virtualiseerimise kõrval "pilves" elavad rakendused ehk platvormid, kus programmid ei asu kasutaja töölauaarvutis, vaid internetis ning kus arvuti kujutab endast suhteliselt passiivset mõne kasutajaliidesega akent virtuaalilma.

Üks tuntuimad SAAS-lahendusi on kahtlemata Google Docs või Zoho, samas koguvad populaarsust erinevad kliendihaldus- ja raamatupidamislahendused. SAAS paati on viimasel ajal hüpanud näiteks USA valitsus. Peamiseks motivaatoriks oli IT-kulude kokkuhoid ja tark- ning riistvarahangete läbipaistvus.

Kaasaegse tarkvara olulisemad omadused on laiendatavus, integreeritavus, kiirelt muudetav funktsionaalsus ja ligipääsetavus. Need omadused koos paindliku litsentseerimise, virtualiseerimise tehnoloogiate ning andmeside kvaliteedi kasvuga tähistavadki "tarkvara kui teenust".