NB! Algab vereta jaht ronkadele

 (26)
NB! Algab vereta jaht ronkadele
Foto: Andres Putting

Sel nädalavahetusel, 25.-27. mail toimub Põlvamaal Ilumetsa jahipiirkonnas 15. loodusfotovõistlus "Vereta jaht", kus tänavu on küttimisobjektiks ronk. Eesti Loodusmuuseumi zooloogia osakonna juhataja ja Vereta jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul osaleb selleaastasel juubelivõistlusel 35 fotograafi, mis on läbi aastate tihedaim konkurents.

“Valisime tänavuseks jahilinnuks ronga, kes on oma suursuguse profiili ning dünaamilise keha ja õhuviguritega väga fotogeeniline,” ütles Hunt ja lisas, et rongal on juba koorunud ka pojad, kelle toitmiseks lind ringi liigub.

Tiit Hundi sõnul on piirkonnas ronkasid küllalt palju, aga tegemist on väga targa linnuga, kes hoiab kõik meeled pidevalt avatud ning keda polegi kerge tabada. “Tean omast kogemusest, et kui üks ronk varitsuse avastab, siis pole kogu ülejäänud päeva enam samas kohas mõtet passida,” ütles Hunt.

Vereta jaht toimub reede õhtust pühapäeva lõunani. Metsa minnakse kohalike jahimeeste juhtimisel varitsema juba hommikul poole viiest ning lõpetatakse alles pimedas.

Kolme päeva jooksul pildistatud loodusfotodest valib iga osaleja välja kümme parimat. Nende seast selekteerib žürii omakorda välja 50 huvitavamat fotot, millega saab tutvuda sügisesel fotonäitusel. Samal ajal kuulutatakse välja ka võidutööd.

„Vereta jahti“ korraldavad MTÜ Vereta Jaht, RMK, Eesti Loodusmuuseum, Overall Eesti AS ja MTÜ Nohipalo jahiselts. Varasematel aastatel on jahiloomaks olnud kobras, metssiga, metsis, põder, hirv, ilves, metsnugis, mäger, teder, saarmas, metskurvits ja metskits.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.