Muuda vanaema tehnikafänniks: LG toob tolmuimeja uude ajastusse täiendatud reaalsuse abil

 (4)
Muuda vanaema tehnikafänniks: LG toob tolmuimeja uude ajastusse täiendatud reaalsuse abil
Foto: tootja

Lisaks nutiseadmetele, arvutitele ja teleritele üritavad tehnikatootjad tegelikult ka kõikvõimalikke muid koduseid aparaate moodsamaks muuta.

Hea näide on vana hea tolmuimeja, millega nutitelefonide poolest tuntud LG otsustas "täiendatud reaalsuse" külge pookida. Mis oleks veel etem vahend, et ka su vanaema tehnikafänniks muuta?

Täiendatud reaalsus (ingl augmented reality) on digivõimalustega tavaelu rikastamine, et näiteks meie vaatevälja mitmesugust infot kuvada.

Seda saavutatakse spetsseadmete abil, millest tuntuim lahendus on vast Google GLASSi prillid, mis vabamüügile ei jõudnudki.

Prillid prillideks, aga kuidas tolmuimeja meie reaalsust täiendama hakkab? LG robottolmuimeja HOM-BOT Turbo+ näitel: moodsa kasutajakeskkonna abil, mis asub äpi sees.

Inimene saab robotimejat nutiseadme abil juhtida. Kui korraldused on äpis kätte jagatud ja õiged paigad näidatud, vurab Turbo+ määratud paika ning asub tööle. Orienteerumiseks ja muudeks nutikateks funktsioonideks kasutab juhtmevaba aparaat aga muidugi kaamerasensoreid.

LG näitab uudistoodet lähemalt jaanuaris USAs, tehnoloogiamessil CES 2016.