Muidu nagu tipptelefon ikka, aga puruks ei kuku: Motorola Moto Z2 Force Edition

 (5)
Muidu nagu tipptelefon ikka, aga puruks ei kuku: Motorola Moto Z2 Force Edition
Foto: tootja

Milliseid näitajaid sa tänavu suvel ilmuvalt tippklassi nutitelefonilt ootaksid? Las ma arvan: 5,5-tolline QHD ekraan, kiire Snapdragoni kiip, vähemalt 4 GB töömälu, Android 7 opsüsteem, topelt-tagakaamera, wifi ac, USB-C pesa...?

Motorola tänavune tippmudel Moto Z2 Force Edition sisaldab tõesti kõike eelnevat, aga selle suurimaid müügiargumente on ilmselt purunemiskindel (ingl shatterproof) ekraan.

Lugesid õigesti, tootja "garanteerib", et seadme ekraan ei mõrane ega purune. Selle eesmärgi täitmiseks on kasutusel uus Moto ShatterShieldi tehnoloogia ja salapärane aine nagu 7000-seeria alumiinium.

Moto Z2 Force Editioni põhinäitajad:

* 5,5-tolline ekraan, 1440 x 2560 pikslit, P-OLED

* Android 7.1.1

* Snapdragon 835 kiip, Adreno 540 graafika

* 4 GB töömälu, 64 GB andmeruumi, loeb kuni 256 GB mälukaarti

* 12 MP põhikaamera, üks objektiiv mustvalge, teine värviline (f/2.0, laser- ja faasituvastus-autofookus, kaksik-LED-välk, 1/2,9" sensor, 1,25 µm piksel, näotuvastus, HDR, pano, 2160p video 30 k/s, 1080p video 120 k/s, 720p 240 k/s

* 5 MP esikaamera, f/2.2, kaksik-LED-välk

* 2730 mAh aku, TurboPower-kiirlaadimine

* 3,5 mm pesa pole, kaasas on USB-C kõrvaklapiadapter

* wifi ac, Bluetooth 4.2, GPS, NFC, esiküljel sõrmejäljelugeja, ühe või kahe nano-SIMi pesaga

* 155,8 x 76 x 6,1 mm, 143 g

Seotud lood:

Seade paistab ilmselt natuke silma ka puhtalt välimuse põhjal: metallist korpus, isegi õhukeste telefonide ajastul ootamatult peen talje (6,1 mm).

Mullusuvise eelkäijaga Z Force on sarnasusi üllatavalt palju. Näitajaid võrreldes tuleb erinevusi tikutulega taga otsida. Samad on ka modulaarne ülesehitus (saab Moto Modi lisaseadmeid külge panna) ja purunemiskindel ekraan.

Z Force'i eelised on suurem aku (3500 mAh) ja nüüdseks palju odavam hind – kuni kaks korda odavam kui Z2 Force, oleneb müüjast.

Tootja väidab siiski, et Z2 Force Editioni aku peab terve päeva jooksul vastu ja TurboPower-kiirlaadimine annab "kõigest minutitega" piisavalt rammu veel kuni kaheksaks tunniks.

Z2 Force'i plussid Z1 Force'i ees on kahe SIM-kaardi pesa võimalus, kaks objektiivi tagakaameral, veel õhem piht ning uuem kiirem kiip. Kuigi kahe viimase puhul enam silmaga suurt vahet ei tee. Ja mälukaarti pole tänasel pilveteenuste ajastul tingimata vaja. Aga topelt-tagakaamera on muidugi moekam kui eelkäija 21 MP "tavaline".

Z2 Force Edition ilmub USA-s 10. augustil hinnaga alates 720 dollarist.

Force Editioni kõrval on ka Z2 Play Edition, mis on väetim, palju odavam ja purunemiskindla ekraani asemel "kõigest" Gorilla Glass 3 kaitsekihiga AMOLED-ekraaniga.

Lõpetuseks üks Z2 Force Editionit tutvustav ingliskeelne video: