Monitor ja klaviatuur võiks tekkida õhust!

 (27)
Froot ideetasandil
Foto: behance.net---

Tee lugedes hetkeline paus ja vaata otse ette. Mida näed? Monitori. Nüüd vaata veidi allapoole. Mida nüüd? Ikka klaviatuuri. Mõlemad oleks arvuti kasutamiseks nagu nii pagana vajalikud, aga võiks ühe disaineri meelest ka mitte füüsiliselt eksisteerida!

Mehhiko tööstusdisainer Pauline Carlos tõi Delli "jätkusuutliku disaini" võistluse tarbeks välja laheda idee arvutile, mille klaviatuur ja monitor ei olegi reaalsed objektid. Esimene tuleb projekteerida siledale pinnale, teine ette seinale. Froot kasutabki selleks tarbeks kaht projektorit.

Disaini keskmes on reipalt värviline karbike, mida võiks välimuselt segi ajada mutantninjakilpkonna rulaga ja mida Carlos soovitab toota biolagundatavast polümeerist.

Nagu pildilt näha (või siis mitte eriti hästi näha), paikneb projektorile vajalik osa põhiüksuse keskel; vasakule jäävad vajalikud pordid ning paremale pilu kaudu laetav DVD-lugeja.

Hiljutisel CES-tehnikanäitusel paelus tähelepanu ka briti firma Light Blue Optics eraldiseisev lahendus Light Touch: projektor, mis võimaldab igale tasapinnale kuvada puutetundliku ekraani. Kui need kaks ühendada ja korralikult teostada, saaks põneva arvutisüsteemi!