Mobiilirakendus viib laiendatud reaalsuse uuele tasemele

 (6)
Kellega on tegu? Sihi mobiil näkku ja saad äkki teada!
Foto: Ilmar Saabas

Nn laiendatud reaalsuse rakendused mobiiltelefonidel on täis üllatavaid lahendusi, nii et raske kohe öelda, mis viib ala uuele tasemele ja mis on lihtsalt põnev või uudne. Näotuvastustarkvara, mis isiku kohta ka muid andmeid lagedale toob, tundub siiski omaette klass!

Kuidas sulle meeldiks suunata mobiiltelefoni kaamera kellelegi näkku ja saada teada tema nimi, päevakava, profiil ja uuemad Twitteri säutsud? Muidugi meeldiks, tavapärased tutvumiskatsed sõitku seenele! Nime küsimine on nii kahekümnes sajand (see kõlab paremini muidugi inglise keeles)!

Seda lubabki Mobile World Congressil demotud Androidi rakendus Recognizr. See kasutab näotuvastuseks 3D-mudelit (vastava tarkvara on loonud teine rootslaste firma Polar Rose), otsib serverist vastet ja siis ühitab isiku sotsiaalvõrgustiku avaliku info tema näoga. Toetatud on esialgu näiteks Twitter ja Facebook.

Rootslaste mobiilirakenduste ja disaini firma The Astonishing Tribe on saanud hakkama tõesti hämmastava asjaga. Rakendus ei rikuks ka julmalt privaatsusega seotud seadusi, kuna inimesed peavad olema eelnevalt teenusega ühinenud ja info väljastamiseks nõusoleku andnud. Me näeme sellele siiski laia huviliskonda!

Vaata tutvustavat juutuubiklippi ka!