Mobiil-ID on popp: vaata, kui palju teenus on Eestis kasutajaid leidnud

 (6)
Mobiil-ID
Mobiil-IDFoto: Eero Vabamägi

Mobiilikasutajate seas võidab üha enam populaarsust mobiil-ID teenus, mis laseb turvaliselt ja lihtsalt makseid teha, tehinguid sõlmida ja digiallkirju anda.

Tänavu kevadel muutsid kõik Eesti mobiilioperaatorid teenusega liitumise odavamaks (10-eurone riigilõiv on kadunud, olenevalt pakkujast 0,99-1-eurone kuutasu aga alles). Sellest tulenevalt kasvab kasutajate arv ruttu.

Elisa kinnitab, et nende klientide seas on mobiil-ID-ga liitumine 2015. aastaga võrreldes suisa kolmekordistunud.

„Kui eelmisel aastal liitus ühes kuus Elisa mobiil-ID teenusega pooltuhat klienti, siis praegu on igakuine liitumiste arv kasvanud 1500-ni,“ teatab Elisa juhatuse liige Andrus Hiiepuu. Kokku on Elisal m-ID kliente praegu juba 24 000.

Telia pressiesindaja Raigo Neudorf kommenteerib: "Telial on hetkel 63 000 mobiil-ID kasutajat. Tänavune märts oli läbi aegade kõige suurema liitumiste arvuga."

Tele2 klientide seas on mobiil-ID kasutajaid seevastu 12 000.

"Mobiil-ID populaarsus on aina kasvamas, ainuüksi mullu kahekordistus meie klientide seas kasutajate arv.

Pärast seda, kui Tele2 hakkas alates tänavu märtsist pakkuma võimalust ajatada mobiil-ID-ga liitumise riigilõivu viie aasta peale, on teenusega liitumise aktiivsus tõusnud 20%," kommenteerib Tele2 tootedirektor Katrin Aron.

Mobiil-ID teenust saab kasutada kõikides mobiiltelefonides, alustades pea kõikidest vanematest nuputelefonidest kuni värskeimate nutitelefonide tippmudeliteni välja.