Mobiil-ID: miks me ikka veel räägime teenusest, mis on kasutusel juba 2007. aastast?

 (23)
Mobiil-ID: miks me ikka veel räägime teenusest, mis on kasutusel juba 2007. aastast?
Foto: mobiil.id.ee

Lugejate seas kuuluvad paljud kindlasti nende IT-entusiastide hulka, kes juba mitu aastat tagasi endale Mobiil-ID lepingu sõlmisid. See oli selline hea lisavõimalus juhuks, kui ID-kaardi lugeja maha ununes või mõne väliriigi internetikohvikus näiteks pangaülekannet tuli teha.

Seega on teie telefonis Mobiil-ID SIM-kaart, mis võimaldab teil mugavalt internetis end tuvastada ning digiallkirja anda, kirjutab Arvutimaailm.

Tänaseks on teil suure tõenäosusega kasutusel nutitelefon (kuigi Mobiil-ID töötab ka vana "nuppudega mobiiliga"). Lisaks julgen arvata, et teil on kodus tahvelarvuti või plaanite selle varsti soetada... kui mitte endale, siis äkki oma Minecrafti fännavale lapsele?

Turu-uuringufirma GfK Retail and Technology analüüsi kohaselt ostsid eestlased 2014. aasta esimese kuue kuuga 173 400 mobiiltelefoni ning hinnanguliselt on nendest 75% nutitelefonid. Tahvelarvuteid müüdi esimese seitsme kuuga 33 500.

Statistika näitab, et Eesti kodudes on kasutusel üha rohkem nutiseadmeid ning see trend on tõusuteel. Ning üha rohkem teenuseid kolib sinna. Nutiseadmete kaudu liigutame infot, andmeid, raha... samas on Mobiil-ID kasutajate osakaal võrreldes nutiseadmete kasutajatega väike. Eestis on hetkel ca 45 000 Mobiil-ID kasutajat, kes hindavad teenuse mugavust ja lihtsust (nii on meile küsitlused näidanud).

Seotud lood:

Miks me 2014. aastal NutiKaitse 2017 algatajate ning paljude teiste partneritega sedasama Mobiil-ID teenust tutvustada tahame?

Foto: mobiil.id.ee

Loe täisteksti saidil Arvutimaailm!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.