Miks Google ikkagi Eestis ei tegutse? Mõjuva vastuse saime äsjasel konverentsil

 (30)
Miks Google ikkagi Eestis ei tegutse? Mõjuva vastuse saime äsjasel konverentsil
Foto: REUTERS

Ülemiste Citys toimunud e-Eesti edukonverentsil oli kohal ka Google'i esindajaid: Regimantas Urbanas (juba Riiast tuttav Baltimaade turundusjuht) ja David Mothander (Google’i avaliku poliitika juht Põhjamaades ja Eestis).

Miks siis ikkagi Google nii nõrgalt on Eestis esindatud, küsib AM.ee.

Ehkki Regimantas Urbanas proovis Eestit põhjamaade sekka sokutada, arvas David Mothander, et kuulume Google´i jaoks siiski kindlalt Baltimaade hulka ja seda tõestavad ka graafikud: põhjamaade e-äridele ja IT teenuste kasutamisele meie väikesed ettevõtted lähedale ei saagi.

Meil on küll vinged e-riigi teenused, kuid väljaspool IT-sektorit on olukord IT-teenuste kasutamise osas veel üsna nutune. Jääme Euroopa riikide seas kuhugi teise poolde.

“Hiljutise Boston Consulting Groupi uuringu järgi asetub Eesti e-intensiivsuse pingereas 25. kohale. Erasektori investeeringud infotehnoloogia lahendustesse ning digitaalsete tööriistade kasutamine on uuringu järgi väike," ütles Mothander.

"Seetõttu asetseb Eesti e-kaubanduse sektor pingereas veel küllaltki madalal kohal, hoolimata sellest, et eestlased kasutavad digitaalseid lahendusi igapäevases elus palju.”

Siiski võime peagi oodata Google´i sügavamat huvi meie riigi vastu, lohutas firma esindaja. Meil on põnevad e-residentsus, e-maksuamet, ID kaart - need on kõik riigi poolt pakutud väga head vahendid e-äride edendamiseks.

Seotud lood:

Mothanderi sõnul on hea, et valitsus saab aru IT olulisusest ja toob näite. Hiljuti tegi Google oma äpipoes Google Play Eesti ettevõtetele kättesaadavaks äppidelt teenimise.

Asi oli lihtne: "Meile kirjutas teie president ja ütles, et ikka ei saa nii, et Eestis ei ole võimalik äppide pealt teenida." Selle peale tegi Google asja nii kiiresti kui võimalik ära.

Ootame siis Google´i tulekut. Vähemalt on huvi Eesti vastu olemas. Ja ootame tavaliste ettevõtete digitaliseerumist - kasvõi Euroopa keskmisele tasemele. Siis on Eesti e-edulugu ka üldisem kui vaid punt startuppe ja IT-firmasid.