Midagi uut: nutitelefon, mille painutamine võimaldab äppe kontrollida!

 (4)
Midagi uut: nutitelefon, mille painutamine võimaldab äppe kontrollida!
engadget.com (ekraanitõmmis)

Samsungi Galaxy S6 seeria nutitelefonid Edge ja Edge Plus avaldavad muljet kaardus ekraani poolest, mis justkui üle ääre kukub ja kuvab erinevat lisainfot.

Paraku tuleb tunnistada, et kui Edge'i ise käes ei hoia, tundub see eemalt (kellegi teise käes) täiesti tavalise välimusega.

Ja kui norivaks muutuda, pole keegi veel midagi nupukat välja mõelnud, et milline lisainfo peaks just kaardus äärel ilmuma, mis kindlasti ei võiks sama hästi ilmuda ekraani põhiosas.

Aga nüüd jõudis tehnoloogiauudistesse juba midagi uut ja põnevamat, mille üle ahhetada või siis pead kratsida.

Taiwani firma AUO esitles üritusel Touch Taiwan! 2015 (puutepaneelide ja optiliste kilede mess) nimelt nutitelefoni, mida saab painutada ja selle abil ühtlasi mingeid toiminguid teha.

Seade tunneb ära kuus painutusastet, mida äppidele mingite käskudena edastada. Huvitav oleks näiteks e-raamatus lehekülje pööramiseks seadme paremat külge painutada!

Just, nn painutussensor muudab seadme koolutamise samasuguseks sisendvahendiks nagu puutepliiats või näpud puuteekraanil!

Prototüüpseadmel on 5-tolline "purunematu" AMOLED-ekraan, 1280 x 720 pikslit, teravus 295 pikslit tolli kotha.

Mis aga eriti muljetavaldav: tootja väidab, et tehnoloogia on kergesti skaleeritav, nii et seda saab ka hoopis suuremates seadmetes ja kõrgema resolutsiooni esitamiseks kasutada.

Vaata veidi rohkem pildimaterjali saidil Engadget.