Microsofti tootejuhid vastavad Delfi lugejatele firma toodetest ja nende tulevikust

 (4)
Online-intervjuu
Microsofti tootejuhid vastavad Delfi lugejatele firma toodetest ja nende tulevikust
Foto: Mattias Liivak

Tallinnas toimus 18. oktoobril Eesti suurim Microsofti tehnoloogiakonverents TechDay 2011. Seal esinesid ka Microsofti tootejuhid Baltikumis. Aleksandras Golod vastutab kogu Windowsi, Internet Exploreri ja Windows Live'i eest. Andrejs Juscenko tegeleb kontoritarkvara Office'i teemadega, sealhulgas pilvetehnoloogial põhineva Office 365-ga.

Delfi lugejad said esitada neile kommentaariumis Microsoftiga ja eriti meeste kindlate valdkondadega (Windows, Windows Live, IE, Office) seotud küsimusi.

Siin on vastused, mille koostamisega nad pildil parajasti ka tegelevad (vasakul Aleksandras Golod, paremal Andrejs Juscenko.)

Kes lokaliseerib Eesti jaoks Microsofti tarkvara?

Tarkvara lokaliseerimisega tegeleb kohalik tõlkeagentuur koostöös erinevate keeleasutustega. Samas saab selles protsessis osaleda igaüks, kel soovi. Lokaliseerimisel saab iga inimene osaleda, kui on välja pakkuda näiteks parem alternatiiv praegusele sõnakasutusele. Aadressil www.microsoft.com/language on võimalik pakkuda välja alternatiive praegusele sõnakasutusele – oleme tagasiside eest alati väga tänulikud.

Mis on järgmine suur samm pärast pilveteenuseid? Kas selles suunas tehakse tööd või ollakse pigem äraootaval positsioonil, et mida Apple ja Google teevad?

Pilv on tohutu hüpe edasi, oleme alles selle teekonna alguses – pilvetehnoloogia on IT-sektori vedavaks jõuks ilmselt järgmise kümne aasta jooksul. Microsoft investeerib igal aastal ligi 10 miljardit dollarit uurimis- ja arendustegevusse, IT-sektoris oleme sellega maailmas esikohal ja edetabelites päris kõrgel asukohal ka teiste majandussektoritega võrreldes.

Millal MS Office hakkab Open Office'i formaate avama?

Office toetab juba ODF-formaati, s.t ODF-formaati saab nii salvestada kui ka selle dokumente avada. Lisaks on toetatud mitmed teised dokumendiformaadid.

Miks on Outlookil komme panna konkureerivatest e-posti programmidest saadetud kirju rämpsposti hulka? Tulemus on see, et Thunderbirdi keskkonnast saadetud kiri pannakse Junkmail kausta outlookis ja inimene on nii uhke, et ei vaatagi sinna, sest tema prügikastis ei sobra.

Outlook ei tegele iseseisvalt kirjade filtreerimisega – sellega tegeleb e-kirjade server, võttes aluseks serveri administraatori paika pandud kriteeriumeid ja seadistusi.

See tähendab, et tõenäoliselt on Thunderbirdiga kirja saatnud inimese kirjas mingid omadused, mis panevad e-kirja serverit seda rämpsposti paigaldama. E-kirja programm ise pole asjaga seotud. Kui probleem on korduv, tasub kindlasti pöörduda serverit haldava administraatori poole.

Mis vahe on Office 365 ja nt Google Docs teenustel? Miks peaksin sarnase asja eest maksma?

Esiteks, Office 365 põhineb ettevõtetele suunatud programmidel nagu Exchange, SharePoint ja Lync – nende kvaliteet on end juba tõestanud, sest erineva suuruse ja suunitlusega ettevõtted kasutavad neid juba praegu üle kogu maailma.

Teiseks, Office 365 võimaldab integreerimist olemasoleva infrastruktuuriga – ettevõte saab valida, milliseid teenuseid hoida pilves ja milliseid enda serveris. Google pakub hetkel vaid pilveteenust.

Kolmandaks, tööriistad Office 365's on juba kasutajale tuttavad. Enamus inimesi on kasutanud Office’it ja seetõttu on üleminek Office 365'le väga mugav, mingid ümberõpet pole vaja. Office toimib sarnaselt nii sülearvutis, veebilehitsejas kui ka nutitelefonis.

Office 365'ga on kaasas ka viirusetõrje ja spämmivastased lahendused ning anname kasutajatele 99,9% toimivuse garantii, mis on rahaliselt tagatud – see tähendab, et kui teenus ei toimi, siis selle eest ka maksma ei pea.

Kas Windows 8 tabab Vista saatus? Üle ühe opsüsteemi on teil ikka ebaõnnestunud.

Seni Windows 8 kohta avaldatud info põhjal võib öelda, et see kujuneb väga võimsaks ja tõhusaks operatsioonisüsteemiks. Windows 8 põhineb Windows 7'l, kuid on sellest kiirem ja parem. Usun, et Windows 8 saatuse pärast muretsema ei pea.

Kas Hotmail on täna Gmailile vääriline konkurent?

Igatahes – võib ju teha ühenädalase prooviperioodi ja vaadata, kas hakkab meeldima. Hotmail pakub tavakasutajale sarnast kogemust sellele, mida ärikasutajad saavad Outlooki kasutades.

Miks on Windows 8's kasutusel Metro kasutajaliides? Kas Microsoft tõesti arvab, et see sobib tavalisele lauaarvutile?

Loe veel

Windows 8-l on touch-first kasutajaliides ja Metro UId saab tavalistes arvutites väga kergesti kasutada, aga praegu on veel Windows 8'st liiga vara rääkida. Kes seda veel teinud pole, sel soovitaksin kindlasti üle minna Windows 7'le ja kasutada ära selle täit potentsiaali, sest Windows 7 on aluspõhi Windows 8 loomisel.

Millal likvideeritakse MSNist robotkontaktid, mis "pornojuttu" ajavad ja raha kerjavad? Samuti, miks ei kustu kontaktid, mida keegi ammu ei kasuta?

MSNi arendamisel on Microsofti peamised prioriteedid turvalisus ja privaatsus. Kui robotkontaktid teid spämmivad, tuleks üle vaadata privaatsusseadistused – MSN on võimalik seadistada nii, et teateid võivad saata ainult sõbrad, kelle olete lisanud kontaktide nimekirja.

Kas Windows Phone'ile tuleb Flashi tugi ja kui, siis millal?

Flashi tuge Windows Phone’ile ilmselt ei tule, pigem on suundumus sinnapoole, et pakkuda võimalikult head HTML5 tuge ja ja võrdväärset veebilehitsemise kogemust tavaarvuti Internet Exploreriga.

Kas edaspidigi ei saa enam Windows Phone'i seadmeid ja läpakat sünkroniseerida? Viimane antud võimalus oli Mobile 6.5 kasutajatel. Windows Phone 7 nõuab juba läbi pilve sünkroniseerimist ja on piirangutega.

Seda on meilt ka varasemalt küsitud, kuid hetkel vastust sellele ei tea, kas ja millal see võiks olla tulekul.

Milleks Microsoftile Internet Explorer? See ei too ju majanduslikku kasu? Pigem kahju. Hetkel on turul IEst palju võimekamaid veebilehitsejaid, millega Microsoft saaks vajadusel diili teha.

Internet Explorer on tasuta kättesaadav praegu ja ka tulevikus. NSS Labsi uuringud on näidanud, et Internet Explorer 9 on kõige kiirem veebilehitseja HTML5ga kasutamiseks. IE9 on saanud ka väga kõrge hinnangu turvalisuse osas.

IE on ainuke ärivalmidusega veebilehitseja, mida on võimalik süsteemiadministraatoritel lähtuvalt ettevõtte IT-poliitikast hallata.

Internet Exploreri toetustsükkel ühtib Windowsi omaga, see tähendab, et pakume oma veebilehitsejale pikaajalist tuge – see on aga oluline argument ettevõtetele veebilehitseja valimisel.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Target