Microsofti boss: maailmas on tekkimas suur puudus arvutusjõudlusest!

 (45)
Microsofti boss: maailmas on tekkimas suur puudus arvutusjõudlusest!
Satya Nadella 24. jaanuaril WEFi konverentsil Davoses. (Foto: REUTERS)

Microsofti tegevjuht Satya Nadella kogus Šveitsis Davoses peetud World Economic Forumi konverentsil tähelepanu märkusega, et maailmas hakkab arvutusvõimsus otsa saama.

Ta leiab, et kõige pakilisematele probleemidele lahenduste otsimiseks on vaja juba ülikiireid kvantarvuteid, mitte lihtsalt ülikiireid arvuteid nagu inimkonna käsutuses praegu on.

Ta toob näiteks, et atmosfääri kogunenud liigsest süsinikust vabanemiseks on vaja katalüsaatorit, mille avastamiseks on vaja arvutusvõimsuse hulka järsult suurendada.

"Moore'i seadus hakkab jõudu kaotama," viitab ta kunagisele maksiimile, et arvutiprotsessorite võimsus kahekordistub iga kahe aastaga (see tõde on tegelikult juba nagunii algse tähenduse kaotanud).

Satella kritiseeris ka nn ümberõppeprogramme, mis ei mõistvat tööturul valitsevat tegelikku seisu, ei vasta selle vajadustele ja on kokkuvõttes tohutu raharaisk.

Tema meelest oleks ülitähtis haridusprogrammi reformida, et õpitavast oleks päriselus rohkem kasu.

"On täiesti sõge, et enamik õppekavadest koolides ei sea arvutiteaduse tähtsust samale pulgale matemaatika ja füüsikaga. Me vajame kõrgeimal tasemel arvutiteaduse õpetajaid juba põhikoolis!"