Microsoft Tag muudab mobiiltelefoni ostuabiliseks

 (3)
Kumb on etem? Skänni mobiiliga ja saad teada!
AFP/Scanpix

Arukas šoppamine eeldab huvipakkuvate toodete testimist või näiteks soovituste, arvustuste või muude netipõhiste muljetega tutvumist. Aga mida müügipunktis kohal viibides teha saaks? Microsoft pakub Tag-nimelist lahendust, mis võimaldab nutitelefoniga tooteid skännida ja sealt infot välja lugeda.

Selleks on vaja muidugi kolme eeltingimuse täitumist: nutitelefon, Tag lahendust pakkuv rakendus ja tootja eeltöö, et usinatele skännijatele midagi ka lugeda pakkuda.

Beetatestimisse jõudnud tasuta rakendus sobib hetkel platvormidele nagu Android, iPhone, BlackBerry, Symbian, Windows Mobile, Palm OS ja J2ME (Java 2 versioon pisiseadmetele nagu mobiiltelefonid, elektronmärkmikud, autode juhtarvutid ja majapidamismasinad).

Kuidas see töötab? Suunad seadme sildi suunas, tootja peab siin kasutama High Capacity Color Barcode'i tehnoloogiat, teostad skänni, saad ühenduse infoga. Lihtne. Laiendatud reaalsus praktilisel kujul (jah, me tahame ka triipkoodid jms siia lugeda!).

Sildi autor saab linkida veebisaidini, videoni, enda kontakti protsessi kaudu kellegi aadressiraamatusse lisada jne. Tag Manager lubab igaühel silte luua.

Microsoft väidab, et lahendus on juba üsna levinud, 18 kuuga on loodud juba üle miljardi sildi.