MicroSD-kaardid on nüüd uskumatult suured ja annavad telefonile terve hulga lisamälu (kui su telefon neid toetab)

 (14)
MicroSD-kaardid on nüüd uskumatult suured ja annavad telefonile terve hulga lisamälu (kui su telefon neid toetab)
Igal aastal on MWC messil tutvustatud uusi, suuremaid microSD kaarte. Antud foto pärineb näiteks 2015. aastast, kui tutvustati 128 GB suuruseid microSD kaarte.Foto: GUSTAU NACARINO, REUTERS

Micron ja SanDisk tutvustasid Barcelonas toimuval Mobile World Congressi messil esmakordselt microSD-kaarte, mille mälumaht ületab 1 terabaidi.

Western Digitali omanduses oleva SanDiski brändi kaart on kiirem ning võimaldab maksimaalselt kuni 160 MB/s andmelugemiskiirust, Microni 100 MB/s vastu. Kirjutab aga Microni kaart andmeid kaardile 5 MB/s kiiremini kui SanDiski oma.

SanDiski sõnul tuleb nende kaart müügile selle aasta aprillikuus, umbes 450 USA dollarise turuhinnaga. Micron pole veel enda kaardi hinda avalikustanud, kuid ettevõtte esindaja ütles messil, et sellel saab olema konkurentsivõimeline hind.

Arvestades, et Samsungi uue lipulaeva S10 Plusi ühe terabaidi suuruse sisemäluga seadmele saab microSD-kaardi lisada, on võimalik soovijatel endale nüüd luua 2 terabaidi suuruse mälumahuga nutitelefon.