Mercedes-Benz ühendab Google Glass-futuprillid autode navigeerimissüsteemiga

 (1)
Mercedes-Benz ühendab Google Glass-futuprillid autode navigeerimissüsteemiga
Google Glass prillidReuters / Scanpix

"Targad prillid" on alles endale turgu otsimas, kuid vähemalt Mercedes-Benz on nende vajalikkusest ka autojuhtidele aru saanud. Kui juba praegu on autojuhtidel võimalik jõuda sihtkohta ka vaid koordinaate sisestades, et siis juba navigeerimissüsteemi häälkäsklusi jälgida, siis nüüd enam roolis istumisega see ei piirdu.

Nimelt on Mercedes-Benzi navigeerimissüsteem saavutanud selle, et kui ka autojuht oma masina parklasse jätab, siis aitavad teda linnas edasi navigeerida Google Glass prillid. Valid vaid sõidu alustuseks soovitud sihtpunkti, ning sõidu ajal jagab programm juhtnööre auto ekraanil, autost väljudes aga edasi Google Glassi kaudu.

Mercedes-Benzi uus navigeerimissüsteem peaks tulema turule samal ajal Google Glassiga, mida pole küll kauplustesse oodata enne 2014. aastat. Aga ka üha enam konkureerivaid firmasid üritavad turule tuua omi prille, mis varustatud mikroarvutiga, mille ekraan on projekteeritud prilliklaasi, millega saab teha pilte või videoid, helistada, läkitada sõnumeid.

Iseasi, kas just autojuhid tahavad veel üht lisavidinat oma nägemist piirama sõidu ajal. Väidetavalt 45 protsenti Saksa autojuhtidest olevat huvitatud ka Google Glassist, 47 protsenti tahab aga, et nende autol oleks ka internetiühendus.

Seotud lood:

Saab ka ilma auto enda navigeerimissüsteemita:

Muid Mercedese uuendusi: