Meizu uuel telefonil on tagaküljel väike intrigeeriv lisaekraan

 (4)

Meizu on Hiina telefonitootja, mis müüs möödunud aastal 22 miljonit seadet (suuruselt 11. telefonitootja maailmas) ja jõudis Tele2 vahendusel äsja Eestis ametlikult müügile.

Käesolev uudis on aga Meizu 26. juulil ilmuvast telefonist, mis paistab silma kahe ekraani omamise poolest. Üks on esiküljel, teine taga. Senine info liigub siiski veel kõlaka tasemel ja on tootja poolt kinnitamata.

Pro 7, aga ka selle kallima-võimsama õe Pro 7 Plus tagaküljel on ekraan (eri andmetel LCD või e-ink'i tehnoloogial põhinev), mis mõeldud kindlat tüüpi info kuvamiseks, sh mängude. See näeb ka ise huvitav välja, nagu väike tume ristkülik.

Tagaküljel on lisaks ka ehk kahe objektiiviga põhikaamera, nii et võimalik, et lisaekraan täidab pildistamisel viewfinder'i rolli.

Tagakülje-lisaekraaniga on telefonitootjad varemgi katsetanud, meenutame näiteks mudeleid HTC U Ultra, LG V10 ja V20 või YotaPhone. Saame näha, kas mõni saab ka piisavalt populaarseks, et ka suuremad tootjad hakkaksid selle lahenduse vastu huvi tundma.

Kui kõlakatest tilkunud infot uskuda, siis põhinäitajatelt on seade pigem keskmine kui kõrgustesse pürgiv:

* 5,2-tolline täiskõrglahutusega ekraan (Pro-variandil 5,5-tolline)
* MediaTeki Helio X30 kiip
* USB-C pesa ja 12 MP topeltkaamera esindavad samas muidugi moodsat disaini
* lisaks 3,5 mm kõrvaklapipesa ja kuuldavasti sõrmejäljesensor

Meizu Pro 7 ilmub Hiinas meie rahasse panduna ca 355 euro eest, erinevad Pro 7 Plusid hinnavahemikus 420-485 eurot.

Target