Maailma suurim panoraamfoto keskendub Dubai võludele

 (12)
Dubai (mitte küll tükk sellest panoraamfotost)
Foto: AFP---

Turistilõks. Suurlinna rõõmud. Mitmepalgeline majanduselu. Dubai on Araabia Ühendemiraatide suurimaid ja mõjukamaid osi. Kui teil pole võimalik selle võludega isiklikult tutvuda, ajab ehk asja ära maailma suurim panoraampilt, mis näitab Dubaid 45gigapikslises hiilguses.

Fotograaf Gerald Donovan veetis 23. aprillil kolm ja pool tundi Dubai lõõskava päikese käes, et Canon 7D aparaadiga linnast 4250 pilti teha (100-400mm f/4.5-5.6 L suum 400mm peal).

Ta tegi need Ubora Towersi ehitusplatsil, kus isegi varjus oli ligi 40 kraadi sooja. Mees teatab, et fotokas oli lõpuks puudutamiseks peaaegu liiga kuum.

Asi oli seda väärt, sest ta pani tehtud töö põhjal kokku 45gigapikslise panoraamfoto Dubaist, millel sisse-välja suumides näeb mitte ainult Burj Khalifa suguseid suuri ehitisi, vaid isegi hämmastavaid pisidetaile nagu kusagil basseini kõrval päikest võttev bikiinides naine (selle avastas Gizmodo ajakirjanik).

Panoraamfoto täisvõlusid saab imetleda uudise lõpus esimese lingi kaudu, mis viib selle interaktiivsele kodukale.

Donovan mainib seal, et tegemist on pigem tehnilise testiga, et milleks nii riist- kui tarkvara võimelised on, ja ta ei pea end kunstnikuks.

Meenutuseks: eelmine maailma suurim digifoto oli 26gigapiksline Dresdeni linnavaade, millest Forte kirjutas 21. detsembril. Link sellest samuti uudise lõpus.