Maailma esijuutuuber võib enda esikohast juba lähiajal ilma jääda

 (10)
Maailma esijuutuuber võib enda esikohast juba lähiajal ilma jääda
Maailma esijuutuuber Felix Kjellberg, alias PewDiePieFoto: Jonas Ekstrmer/TT

Maailma enimtellitud YouTube'i sisulooja PewDiePie on oma esikohast ilma jäämas, kui maailma enimtellitud kanali kohale on pürgimas hoopis India muusika- ja sisukanal T-Series.

Kjellberg on kõige populaarsem juutuuber alates 2013. aasta lõpust - kõigepealt võttis ta esikoha toonaselt popilt juutuuberi-duolt Smoshilt ning seejärel võitles mõnd aega esikoha pärast YouTube'i enda YouTube Spotlight kanaliga. Kjellberg jäi peale ning hetkeseisuga on tiitlit hoidnud juba 1724 päeva ehk pea viis aastat, tehes tema kanalist kõige kauem esikohal püsinud kanali.

PewDiePie on kogu esikoha kaotamise probleemi enda kasuks pööranud ning presenteerib seda kui meemi. Oma hiljutistes videotes on ta naljatlenud, et lahingud hindudega on alles ees ning selleks, et võita, tuleb kõigil vaatajatel tema kanali jälgijaks hakata. Samuti on ta fännide soovitusel nalja visanud, et ta on tegelikult pooleldi hindu.

Analüütikute hinnangul peaks Kjellberg oma esikohast ilma jääma veel selle kuu jooksul. Artikli kirjutamise hetkel oli PewDiePie'l 66 079 552 jälgijat, T-Series kanalil oli sama number aga 61 672 236.