Lõuna käes, varsti sööma: 5 nippi, kuidas isuäratavat toidufotot teha


Lõuna käes, varsti sööma: 5 nippi, kuidas isuäratavat toidufotot teha
Pilt on puhtalt illustratiivse tähendusega. (Foto: Wikimedia Commons / Sigismund von Dobschütz)

Hinnatud fotograaf Kalle Veesaar kinnitab, et kogu maailma tabanud toidufotode buum ning ka paljud eestlased jagavad pea iga oma kulinaarset saavutust või toidukorda sotsiaalmeedias.

Aga kuidas teha selline foto, mis sõpradel suu vett jooksma paneb?

Täna Solarise keskuses algava Eesti parima toidufoto konkursi tarvis pani Kalle Veesaar kokku rea soovitusi, mida isuäratava pildi tegemisel silmas pidada.

Konkursil osalemiseks tuleb oma parim toidufoto postitada juunikuu jooksul Instagrami või Facebooki ning lisada #solarisongurmee.

* Pööra tähelepanu valgusele. Loomulik valgus toob toiduainete värvi ja tekstuuri paremini esile.

* Hea toidufoto peab isu tekitama, seega vaata oma foto enne kuhugi postitamist kriitiliselt üle. Küsi endalt, kas sa ise tahaksid seda toitu süüa ja kas see pilt annab edasi sama emotsiooni, mis sul rooga nähes tekkis.

* Pildista toitu sellise nurga alt, kust see kõige ilusam välja näeb.

* Toit on olulisem kui taust. Korista taustalt kõik ebavajalik – juhuslikult vedelema jäänud poolik saiapäts või tühi kohvikruus ei muuda pilti paremaks.

* Proovi pildistada ka toidu valmistamist. Toidufoto ei pea olema steriilne lihatükk või püüdlikult sätitud salat – see võiks edasi kanda meeleolu ja jutustada mingit lugu.