Lõpuks ometi – nutikell, mida ei peagi iga päev (või nädal või kuu) laadima

 (19)
Lõpuks ometi – nutikell, mida ei peagi iga päev (või nädal või kuu) laadima
Foto: tootja

Nutikellad on tulnud turule, et tuua meile veel üks laadimismure.

Igal õhtul tuleb ka need asetada öökapile laadimist vajavate vidinate ritta ja pikendusjuhtme peab välja vahetama veelgi pikema harukarbiga isendi vastu. Mõni nutikell ei pea aga päevagi vastu, kirjutab AM.ee.

Selle kõrval on muidugi üsna meeliülendav lugeda uudiseid nutikelladest, mis kestavad patareidelt sama kaua, kui juba unustusse jääma kippuvad tavalised käekellad.

Märgitakse, et patareisid tuleb vahetada kord aastas. Kui ka kord kuus peaks laadima, oleks seegi ju suur kergendus!

Swatch töötab sellise kella kallal, suhteliselt tundmatult tegijalt on aga juba müüki paisatud nutikell nimega No-Charge Smart Watch.

No-Charge Smart Watch kasutab patareisid, mis kestavad aasta. iPhone´i või Androiditelefoniga ühendutakse Bluetoothi teel, mille toitega saab samuti patarei aasta jooksul hakkama. Nii vähemalt tootja lubab.

Tegemist on kõige uuema Bluetoothi standardiga, mis vajab vaid murdosa sellest energiast, mida tarbivad vanemad Bluetooth-seadmed.

Seade ei sisalda siiski kõiki nutikelladega kaasas käivaid kellasid-vilesid: näiteks on ekraan mustvalge ja uusi äppe alla laadida ei saa.

Kuid helistaja numbrinäitu saab kellalt vaadata (nime ka) ning teated saabuvatest SMSidest, e-kirjadest ja kalendrisündmustest kuvatakse ka sihverplaadil.

Seotud lood:

Nuppudelt kella külgedel saab juhtida meediapleierit telefonis, samuti võib teha kellanupuga mobiiliga pilti.

Roostevabast terasest korpus on veekindel, kriimustus- ja põrutuskindel. Hind ligi 180 dollarit.

Teine selline kell on tuntud kellatootjalt Swatch. Šveitsi kellatootja tahab oma ülipika akueaga kellaga välja tulla umbes samal ajal kui Apple oma nutikellaga, mille aku kestvat aga kõige rohkem 19 tundi.

Swatchi kella toidab vahetatav patarei ja seda vahetatakse nagu tavalist kellapatareid - ilmselt iga aasta tagant või nii.

Telefoniga peab Swatch ühendust uue standardi Bluetooth LE abil, randmeseadmesse olevat integreeritud ka võimalus poodides kontaktivabalt maksta.

Kui mobiilitootjate kellad on saanud kritiseerida kehva disaini pärast (välja arvatud LG), siis nüüd on ehk lootust, et äkki traditsioonilised kellatootjad oskavad teha nii ilusa kui ka kauakestva akuga käekella, mis on veel nutikas pealekauba.