Lõpuks ometi: ihaldatuim keskklassi nutitelefon OnePlus One nüüd vabalt saadaval

 (29)
Lõpuks ometi: ihaldatuim keskklassi nutitelefon OnePlus One nüüd vabalt saadaval
Foto: tootja

2014. a aprillis ilmus One, tootjaks Hiina firma OnePlus, millest sai kohe hinnatumaid ja ihaldatumaid "keskklassi" nutitelefone.

One'il on kaks trumpi: kõrge hinna-kvaliteedi suhe ja opsüsteemi Android asemel CyanogenModi kasutamine.

Esimese kohta: seade on võrreldav kaks korda kallimate Androidi-tipptelefonidega. CyanogenMod on aga Androidi muditud variant, mis annab tavalisest rohkem valikuvabadust seadme isikupärastamisel ja seadistamisel.

Loe CyanogenModi kohta pikemalt Fortes ilmunud artiklis.

Omas klassis ihaldatuim on One aga lihtsal põhjusel: tootja pole seadet vabamüüki toonud ja seda saab eelkõige soetada vastava kutse abil.

Kutse saamiseks on eri võimalusi, peamiselt üritused ja kampaaniad, mille käigus neid jagatakse. Lisaks võib selle loovutada mõni kutse omanik, kui sellist juhtud teadma.

OnePlus on kutsete hulka tasapisi suurendanud ja jõudnud nüüd oma järgmise "verstapostini". Nimelt saab One'i selle kodukal vabalt tellida - iga teisipäeva jooksul, 24 tundi järjest. Vabaostlemine algab Eesti aja järgi kell 10 hommikul.

One'i saab hankida kahes variandis: valge 16 GB salvestusruumiga (299 USA dollarit) või must 64 GB alvestusruumiga (349 USA dollarit). Need on saadaval ametlikul kodukal.

OnePlus töötab ka oma Androidi-variandi kallal, mille nimi on OxygenOS ja mida tutvustab avalikkusele 12. veebruaril.