Lõpuks ometi: esimene juhtmeta laetav sülearvuti

 (14)
Lõpuks ometi: esimene juhtmeta laetav sülearvuti
Esimene juhtmevabalt laetav sülearvuti tuli firmalt Dell. (Foto: tootja)

Sülearvuti kaasaskandmine on üsna mugav ja mõnus, kui pole vaja selle akut laadida. Esiteks ei leidu selle protsessi jaoks kõikjal seinapistikut ja voolu, teiseks võib laadija koos juhtmega ise üsna suur ja kobakas olla.

Lenovo ja HP järel suuruselt kolmas arvutitootja Dell toob seetõttu müügile juhtmeta laetava sülearvuti, mis olla esimene omataoline üldse. Üllatav, et sellist pole varem ilmunud.

Kõnealune läpakas kannab nime Latitude 7285 ja maksab USA-s alates 1199 dollarist (alates ca 1050 eurost), vastavalt põhinäitajatele.

Paraku kingib aparaadile juhtmeta laadimise 550 dollari (480 euro) suurune lisakulu, mille eest saab vajalikud välisseadmed – juhtmeta klaviatuuri ja alusmati. Aga eks mugavus maksab ka midagi.

Uudne laadimisvõimalus seab kasutamisele samas ootamatu piirangu: see pole mõeldud metallpinnal kasutamiseks (magnetismi tõttu).

Latitude 7285 pole päris tavaline sülearvuti, vaid Surface Pro stiilis kaks-ühes-hübriid. See tähendab, et klaviatuuri pole külge panna vaja ja siis on su maiaste käte vahel pigem tavaline äriklassi tahvel.

Klaviatuuri polegi komplekti lisatud, nii et kui seda soovid, siis arvesta igatahes 250 dollari (220 euro) suuruse lisakuluga.

Keskmine kasutaja peab Latitude 7285 ilmselt kokkuvõttes kalliks, aga ärikasutaja-seadme kohta on see muidugi üsna tavapärase hinnaga.

Esimene juhtmevabalt laetav sülearvuti tuli firmalt Dell. (Foto: tootja)
Seotud lood:

Põhinäitajad:

* Windows 10 Pro

* 12,3-tolline ekraan (2880 x 1920 pikslit)

* Inteli protsessor Core i5-7Y57 (kahetuumaline, 3,3 GHz, 4 MB vahemälu, 4,5 vatine voolutarve, vPro, toetab ainult Win10 opsüsteemi) / lisatasu eest saab ka i7-7Y75 (taktsagedus 3,6 GHz, muu sama)

* 8 GB töömälu (1866 MHz LPDDR3)

* andmeruumi pakub 128 GB SSD (M.2 PCIe NVMe Class 35), lisatasu eest on 256 või 512 GB variandid

* wifi ac, Bluetooth 4.2

Vaata arvutit Delli lehel

Lõpetuseks tuleb muidugi möönda, et tahvelarvutite vallas Latitude 7285 esimene juhtmeta laetav seade poleks. Aga küllap sellepärast tootja aparaati sülearvutina turundabki, et rohkem muljet avaldada.