Lihtne nipp: kuidas USB esimese korraga õigetpidi pistikupesasse saada?

 (84)
Lihtne nipp: kuidas USB esimese korraga õigetpidi pistikupesasse saada?
USB pistikFoto: Jan-Matthias Mandri

USB pistikuga jändamine võib olla stressirikas. Proovid üht pidi - ei sobi, teist pidi - ka ei sobi, alles kolmandal proovimisel saad pistiku pesasse. Kuid seda katsetamist ja sellega kaasnevat stressi ei peaks üldse olema, kui teaksid paari lihtsat nippi.

Nimelt on tegelikult võimalik kõigest pistikule peale vaadates öelda, kumba pidi see pistikupesasse minema peab.

Esimene moodus selleks on USB logo otsimine. Selline logo on kujutatud enamasti väliste seadmete nagu hiirte ja klaviatuuride pistikutel. See juhtme ots, kus on kujutatud USB standardi logo jääb sülearvutisse pannes alati ülespoole, püstiselt asetsevatesse USB-pesadesse pannes aga arvuti kaugema ääre suunas - kui pesad on korpuse vasakul pool, siis jääb USB-märk paremale poole ja vastupidi.

Selline USB-logo peaks alati jääma ülespoole või näitama arvuti kaugema ääre poole Foto: Jan-Matthias Mandri
Seotud lood:

Mida aga teha, kui sellist logo pistikul ei ole? Siis tuleb appi pistiku otsas olev nn "õmblus", mis on olemas igal USB pistikul ning aitab samuti määrata, mis pidi pistik pesasse läheb. Kui USB logo jääb alati üles või vertikaalse pesa kaugema serva poole, siis "õmblusega" on asjad täpselt vastupidi. Rõhtsasse pesasse pistikut pannes jääb see alati allapoole, püstises pesas aga lähema ääre suunda.

USB pistiku "õmblus" Foto: Jan-Matthias Mandri

Parem on meelde jätta just viimane nipp, kuna see toimib kõikide USB-seadmete puhul - välkmälu, välised kõvakettad, hiired, klaviatuurid ja välised mänguseadmed on kõik nüüd lihtsasti ühendatavad.