LG näitas CESil kokkurullitava ekraaniga telerit

 (22)
LG näitas CESil kokkurullitava ekraaniga telerit
LG uus kokkurullitav teler ja selle kolm erinevat asenditFoto: tootja

Maailma suurim tehnoloogiamess CES on käimas ning sellel näidatakse kõiksugu lahedaid tooteid. Tehnikatootja LG tutvustas Signature OLED R sarja telerit, mille ekraan end teleri välja lülitades kokku rullib.

Uus teler pakub kolme erinevat asendivõimalust – Full, Line ja Zero - esimese puhul on kogu teleri ekraan välja nullitud, teisel puhul on väljas ainult väikene osa sellest, kuhu on võimalik kuvada kell, fotod või ilmateade, zero-variant tähendab aga, et teler on täielikult enda korpusesse peitunud.

Teise põlvkonna α9 Gen 2 protsessori ja sügava õppe algoritmiga varustatud teleril on Amazon Alexa, Apple Airplay 2 ja HomeKiti tugi. Täielikult välja rullituna on teleril 65 tolline ekraan.

LG sõnul on testimise käigus telerid rullimisele vastu pidanud vähemalt 50 000 korda, see tähendab, et kui lülitad telerit iga päev sisse 8 korda, peaksid seda saama kasutada vähemalt 17 aastat.

Teler tuleb müügile selle aasta teises pooles. Hinda pole veel avalikustatud, kuid suure tõenäosusega saab revolutsiooniline teler olema kallis.