Lendamise ABC: selles lendamise etapis kasvab surmasaamise risk 4000 korda

 (22)
Lendamise ABC: selles lendamise etapis kasvab surmasaamise risk 4000 korda
accelerista.com

Hirm lendamise ees on levinud foobia, mille seni ainus ja teaduslikult tõestatud ravimeetod on isikliku teadlikkuse kasvatamine. Päris asjatu siiski hirm lennureisi ees ei ole, sest on üks etapp teekonnal, mille vältel risk surma saada kasvab neli tuhat korda.

Vahendab Accelerista

Lendamine hirmutab, kuid lähtudes statistikast, täiesti ilmaasjata. Lennuõnnetuste kohta arvet pidav Aviation Safety Network (ASN) on arvutanud, et 2016. aasta oli lennuohutuse seisikohalt lennunduse ajaloos paremuselt teine aasta.

19 lennuõnnetuses hukkus 325 inimest. 2013. aastast, mida võib pidada lennuajaloo üheks mustemaks rekordaastaks, mil lennukatastroofides hukkus 265 inimest, jäi 2016. aasta õnneks väga kaugele.

Kui lennuk alla kukub, siis on see alati ülemaailmne uudis. Kiire ja globaalne infokommunikatsioon levitab juhtunu kohta teavet kiirelt üle kogu maailma. Infoväljas viibides tekib tunne, et lennuõnnetusi juhtub kogu aeg. Käed lähevad higiseks, kui lennuki nina tõuseb…

IGAL AASTAL HUKKUB LIIKLUSES ROHKEM KUI 1.3 MILJONIT INIMEST

Igapäevased liiklusõnnetused ei ehmata meid samamoodi, kuigi auto on, erinevalt lainerist, tõeliselt kohutav surma toov koletis.

Loe edasi siit