Legendaarne häkker Kevin Mitnick peab nüüd salajaste tarkvara-turvaaukude turgu

 (4)

Kevin Mitnick on eluaegne ja legendaarne häkker, kes on selle tegevuse tõttu vangiski istunud, aga ikkagi alati sellele alale truuks jäänud.

Pärast vanglakaristuse kandmist sai temast turvalisuse-ekspert, kelle tiim häkib võrke ja süsteeme tellimuste põhjal, et tähtsate ja rahakate organisatsioonide või ettevõtete kübernõrkused ruttu kindlaks teha.

Mitnick on nüüd taas uudisekünnise ületanud, sest tema firma hakkas müüma nullpäeva-vallutusi ehk tarkvara, mis võimaldab midagi häkkida sala-aukude abil tarkvaras, millele puuduvad veel parandused.

Mitnick lisab, et klientide seas on valitsuste esindajad ja "ärikliendid". Iga vallutus on eksklusiivne (kellelegi teisele seda ei pakuta) ja muidugi mõnusalt soolase hinnaga (100 000 dollarit tükk).

Mees ei avalda konkreetsete klientide nimesid ega seda, kui palju taolisi vallutusi müüa on õnnestunud.

Kes neid üldse vajavad? "Kui saame kliendi, kes vajab misiganes põhjusel nullpäeva-vallutust, me ei küsi põhjust, ja nemad nagunii ei ütleks," selgitab legend WIREDile antud lühiintervjuus. "Uurijad leiavad need, müüvad x-summa eest meile, meie müüme y-summa eest klientidele ja teenime vaheltkasu."

Ta kinnitab, et valib hoolega, kellele mida müüa. "Ma ei müüks ealeski näiteks Süüria valitsusele või kuritegelikule organisatsionile. Kliendid tahavad kindlat infot ja maksavad selle eest kindlat hinda. Kui nad meie sõelale jäävad, teeme nendega koostööd."

Seotud lood:

Häkkerid tegelevad sellise tööga juba ammusest ajast, nii et tegelikult on imelik, et just Mitnicki tegevus uudisekünnise ületas. Ilmselt on asi tema ülituntud nimes.

Kevin Mitnicki värvikast minevikust on ilmunud kokkuvõte ka Delfis, täpsemalt aastal 2000.

Vaata ka tema firma kodukat, mis Mitnicki kuulsuselt igal sammul teenida püüab

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.