Lausa ehmatav, kui lihtne on brauseris Chrome salvestatud salasõnad välja uurida

 (46)
Lausa ehmatav, kui lihtne on brauseris Chrome salvestatud salasõnad välja uurida
Foto: AP

On loogiline, et turvaline parool kaitseb andmeid seni, kuni neid ei näe mõni kurikael.

Paraku sisaldab Google'i veebibrauser Chrome endas funktsionaalsust, mis on mõeldud just selleks, et kuvada kasutajale kõik ta paroolid, vahendab Kahvel.ee.

Ülimalt ebaturvalise paroolide varundamise viisi brauseris Chrome avastas veebiarendaja Elliot Kember, kes märkas seda, kui üritas viia Google'i brauseri infot üle teise veebilehitsejasse.

Kember leidis, et kui sisestada brauserisse aadress chrome://settings/passwords, kuvatakse kasutajale kõik paroolid, mis on Chome'i kunagi salvestatud. Vaid üks klikk ja parool on nähtaval – nii lihtne see ongi.

Foto: ekraanitõmmis

Chrome'i turvalisuse eest vastutav Google'i töötaja Justin Schuh väidab, et tegu ei ole veaga, vaid rakendus peabki nõnda töötama.

Seotud lood:

Schuhi sõnul ei soovi Google kasutajatele jätta väära nägemust turvalisusest. Google leiab, et kui kurikael on saanud juba füüsilise ligipääsu arvutile, on mäng nii-öelda läbi ehk kasutajal ei ole mingit võimalust enda isiklikke asju turvata.

Brauserite Safari, Firefox ja Internet Explorer puhul küsitakse alati kasutaja arvuti parooli, enne kui avatakse talle ligipääs varundatud paroolide juurde.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.