Lamborghini on üks pilkupüüdev sülearvuti

 (10)
Lamborghini sülearvutid märtsis CeBIT-messil
Foto: AFP---

ASUSe esindajad rääkisid Computexi pressikonverentsil peamiselt tahvelarvutitest ja kõik-ühes arvutitest, ent nende väljapaneku silmapaistvaima osa hulka kuulusid uued Lamborghini sülearvutid, eriti 12,1tollise ekraaniga VX6 ja 15,6tolline VX7.

Uudist illustreerival pildil on tegelikult ASUSe Lamborghini läpakad CeBITi messil (märtsis Saksamaal), aga kuna Computexi omadest polnud hetkel kasutuskõlbulikke pilte, rahuldusime sellega. Stiilinäiteks sobib see enam kui hästi.

Tehniliste näitajate osas viibime hetkel suuresti pimeduses, kuid erinevate saitide abiga saame neile siiski mõnevõrra valgust heita. Ametlik pressiteade ütleb võrdluseks väga vähe, nii et loodetavasti on mitteametlikud infoallikad täpsed.

nVidia Ion 2 süsteemil põhinev VX6 sisaldab Inteli kahetuumalist Atom D525 protsessorit (1,83 GHz), 4 GB DDR3 muutmälu, 512 MB graafikatöötlusmälu, Bang & Olufseni ICEpower kõlareid. 12,1tollise ekraani lahutus on 1366 x 768. Operatsioonisüsteem on Windows 7. Ühenduste valikus on HDMI, 2x USB 3.0, Bluetooth 3.0, 802.11n Wi-Fi. Aku peaks kestma 7,5 tundi.

VX7 sisaldab Core i3, i5 või i7 protsessorit, nVidia "entusiastiklassi graafikat" ja toetust 16 GB muutmälule. Ekraan on 15,6tolline ja 1920 x 1080 lahutusega ehk pakub täiskõrglahutust. Ülejäänud näitajad on küllap VX6-ga sarnarsed, eriti ühendused.

ASUSe Lamborghini-läpakate seeria seni märkimisväärseim esindaja on vast VX5: esimene sülearvuti, millel andmekandjaks terabaidine välkmäluketas. Lisaks on sellel 16tolline täiskõrglahutusega ekraan, Intel Core 2 Duo protsessor, 4 GB muutmälu, nVidia GeForce GT 130M graafika (1 GB GDDR3 mälu), tagantvalgustusega klaviatuur ja Blu-ray seade. Kiire guugledamine ei teinud siiski selgeks, kas seda on ka praegu võimalik osta ja kas 1 TB välguketas on tõesti sees ja palju raha küsitakse. Kas keegi teab, mis neist on saanud?