Lahendus käes: enam ei pea jooma liiga kuuma või liiga jahedat kohvi

 (19)
Joulie'd hoiavad kohvi naudingutemperatuuril kauem
Joulie'd hoiavad kohvi naudingutemperatuuril kauem

Kui sa ei joo oma kohvi väga kiiresti, seisad iga kohvitassi haarates vastamisi pisemat sorti probleemiga: kohv on kas liialt kuum või juba jahtunud. Kohvitarvitajatele tulevad appi oakujulised Joulie'd, mis viivad kohvi õigele temperatuurile ning lubavad seda kohe juua. Hiljem omakorda hoiavad need kohvi soojana.

Kui sa ei joo oma kohvi väga kiiresti, seisad iga kohvitassi haarates vastamisi pisemat sorti probleemiga. On kaks võimalust. Esimene variant on see, et alustad kohvi joomist enda jaoks sobiva temperatuuriga jooki mekkides, lõpetad aga jahtunud kohvi lürpides. Teine variant on, et alguses on kohv liiga tuline, nii et seda on raske rüübata. Selleks ajaks, kui kohv oleks jõudnud õige temperatuurini jahtuda, on jook aga tänu sinu pingutustele juba otsa saanud, kirjutab Tarkade Klubi.

Kaks noort USA ettevõtjat usuvad, et küsimus on lahendatav. Nende loodud toode jahutab liiga kuuma kohvi sobivale temperatuurile kolm korda kiiremini, kui see ise jahtuks, ning hoiab seejärel jooki soojana, lubaduste kohaselt suisa kaks korda kauem kui kohv iseenesest soojana seisaks.

Ajakirja Tarkade Klubi viimases numbris
- Ringkäik uues AHHAA keskuses
- Saada koosolekule avatar
- Mis on netipetturite nipid?
- Kas kalad tunnevad valu?
- Esimene arvuti valmis Saksamaal
- Eesti kolmerattaline mopeed
Seotud lood:

Iga kuldne kohviuba meenutav Joulie, nii on toote nimi, sisaldab saladuseks jääva koostisega mittemürgist materjali. Materjali olek muutub kuuma kohviga kokku puutudes tahkest vedelaks, uba akumuleerib seejuures soojust ning ühtlasi jahutab kohvi. Kui kohv, omakorda, on välismõjude tõttu jahtunud alla temperatuuri, mille juures oa sisse peidetud materjal taas tahkeks muutub, annab soojust ära juba uba. Ning seega seisab jook kauem soojana.

Temperatuur, mille juures oa sisu sulama hakkab, on 60 °C. Kõige paremini töötab Joulie suletud kaanega tassis, kõige halvemini aga tavapärases keraamilisest materjalist kruusis. Vajadusel peab korraga kasutama mitut Joulie'd. Vaata ka videost!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.