Kuulus filmirežissöör väntas iPhone 4 kaameraga õudusfilmi

 (8)
Kuulus filmirežissöör väntas iPhone 4 kaameraga õudusfilmi
AP

Park Chan-wooki loomingulist pagasit arvestades tundub kindel, et ka tema uus film saab olema meeldejääv. Ta ei kasutanud 30-minutilise teose jäädvustamiseks aga tavatehnikat, vaid iPhone 4 kaamerat.

Hinnatud Lõuna-Korea filmimees jäi iPhone'i kaameraga rahule: "See on kerge, väike ja igaüks võib seda kasutada." Mitme seadme ja seega mitme kaamera kasutamine võimaldas ka eri rakursse ja trikke kasutada.

30minutiline õudusfilm "Paranmanjang" (tõlkes umbes "Tõuse ja mõõne täis elu") on sisult üsna ebatavaline, nii et me ei hakka seda ümber rääkima. Kesksel kohal on öisest jõest naise välja õngitsenud mees, kes asub teda kägistama...

27. jaanuaril Lõuna-Korea kinolevisse jõudev "Paranmanjang" valmis küll telefoni videokaameraga, aga mitte tingimata odavalt. Eelarveks kujunes 150 miljonit kohalikku wonni ehk ligi 103 000 eurot.

47aastane filmimees Park Chan-wook pälvis laia rahvusvahelise edu Kättemaksu-triloogiaga ("Sympathy for Mr Vengeance", 2002; "Oldboy", 2003; "Sympathy for Lady Vengeance", 2005) ja õudukaga "Thirst" (2009).

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Mis on kõigi aegade julgeim otsus, mis on Eestis tehtud?


Tänud vastamast ja head loosiõnne!