Kümnest haigestunust kaheksa pole end koroonarakendusse HOIA kirja pannud

 (33)
Kümnest haigestunust kaheksa pole end koroonarakendusse HOIA kirja pannud
Aivar Pau

Eestis on tänase seisuga ametlike andmete põhjal tuhandeid koroonahaigeid, ent koroonarakenduses HOIA on end neist kirja pannud vaid kaheksandik.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on Eestis täna 2978 aktiivset koroonahaiget. Koroonarakenduses hoia on end aga neist kirja pannud 364.

Mobiilirakendust ennast on alla laaditud üle 200 000 korra. Kokku on inimesed end HOIA rakenduses haigeks märkinud 586 korda

Rakendust haldava TEHIKu e-teenuste juhi Tanel Tera sõnul on oluline end haigestumise korral rakenduses haigeks märkida, et vastavad anonüümsed teavitused saaksid minna teistele kasutajatele.

„Kui inimene saab teavituse HOIA rakenduselt, siis peaks ta jääma eneseisolatsiooni kuni rakenduses märgitud kuupäevani ning jälgima oma tervist," ütles terviseameti nakkushaiguste seire ja epideemiatõrje osakonna peaspetsialist Kerstin-Gertrud Kärblane.

Ta lisas, et juhul kui inimene soovib oma 14-päeva pikkust isolatsiooniperioodi lühendada, siis peaks ta võtma ühendust terviseametiga. Eneseisolatsiooni on võimalik lühendada testides - mitte varem kui 10. kalendripäeval terviseameti poolt tuvastatud viimasest lähikontaktis olemisest.

„Juhul kui inimesel avalduvad sümptomid, peaks ta kindlasti ühendust võtma oma perearstiga või helistama perearsti nõuandetelefonile 1220," lisas Kärblane.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!