Kuld muudab klaasi läbipaistvamaks, telerite vaatenurga suuremaks

 (2)
Kuld muudab klaasi läbipaistvamaks, telerite vaatenurga suuremaks
Foto: Ilmar Saabas

Teadlaste avastus võib muuta televiisorite vaatenurga suuremaks. Londoni King's kolledži füüsikud avastasid, et klaasi saab muuta läbipaistvamaks, kattes selle õhukese kullakihiga. See võimaldab valgusel klaasi läbida rohkemate nurkade all, vähendades tagasipeegelduva valguse hulka.

See võib omakorda muuta, kuidas me vaatame laiekraaniga telerit või näiteks äratuskella valgusdioodekraani, mida tuleb kõige teravama pildi nägemiseks täiesti otse vaadata, vahendab Novaator.

Nende näidete puhul tekitatakse valgus klaasis asuvas aktiivse materjali kihis. See valgus püütakse seejärel kinni kiirgavas kihis, kus toimub valguse eraldumine, mis tähendab, et seda ei saa vaadata teiste nurkade all kui ainult peaaegu otse. Seetõttu näeme me pigem peegeldust kui läbi klaasi paistvat kujutist. Selle põhjuseks on valguse täielik tagasipeegeldumine klaasilt suuremate nurkade all.

Pikemalt loe edasi SIIT.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.