Kuidas smugeldajad droonide abil 65 miljoni euro eest iPhone'e üle piiri viisid

 (8)
Kuidas smugeldajad droonide abil 65 miljoni euro eest iPhone'e üle piiri viisid
Illustratiivne pilt lenddroonist.Foto: Tanel Meos

Kuidas kaupasid või (inim)olendeid ebaseaduslikult kuhugi viia? Smugeldamiste ajalugu on kahtlemata tulvil värvikaid näiteid. Siit veel üks.

Hiinas oli nii, et nupuka lahenduse leidnud smugeldajate grupp saatis Hongkongist tehnoloogiakeskusena tuntud Shenzheni linna 65 miljoni euro väärtuses Apple'i iPhone-telefone, enne kui vahele jäid.

Shenzheni korravalvurid arreteerisid 26 isikut, kellel lasub kahtlus, et nad saatsid iPhone'e 200 meetri pikkuste kaablite abil ühest kõrghoonest Hongkongis teise mandri-Hiinas. Kaablid said paika lenddroonide abil.

Iga kord sai sel viisil liigutada kotikest kümne telefoniga. Smugeldajad alustasid kesköö paiku pimedas ja töötasid, kuni valgeks läks. Poole aasta jooksul reisis sel moel mandri-Hiinasse kuni 15 000 iPhone'i.

See on teadaolevalt esimene juhtum, kus Hiinas toimus smugeldamine lendavate droonide abil. Droonihuvilistel on kindlasti huvitav teada, et need lendavad masinad on juba nii võimekad, et suudavad sellelaadseid suuremahulisi operatsioone toime panna.