Kuidas nutitelefoni omanikuna vältida sõnumitest tulenevaid hiidarveid

 (27)
Kuidas nutitelefoni omanikuna vältida sõnumitest tulenevaid hiidarveid
Foto: AFP

Postimehes ilmus hiljuti artikkel, kus väljendab oma pahameelt hiljuti Ukrainas ning Poolas ringi reisinud EMT klient, kes sai 31 sõnumi saatmise eest arve hoopis 119 sõnumi eest. Sarnaseid artikleid ilmub eri väljaannetes pidevalt.

Kui tavapäraselt on pahuraks kliendiks mõne nn feature phone'i ehk tavatelefoni omanik, siis sel korral sai suure arve maailma populaarseima nutitelefoni iPhone'i omanik, vahendab Kahvel.ee.

Nutitelefoni omanikuna oleks kliendil olnud mitmeid viise vältida operaatori hiidarveid täpitäheliste sõnumite eest. Järgnevat võibki võtta kui lihtsat õpetust kõigile nutitelefoni omanikele tasuta (või väga odavate) sõnumite saatmiseks.

Lülita sisse tähemärkide näitaja

Postimehe artiklis mainiti, et antud kliendi nutitelefonil (iPhone 4) puudub tähemärkide näitamise funktsioon.

See väide on väär. Kui su nutitelefon maksab üle 600 euro, võid olla kindel, et seal on olemas sedavõrd lihtne funktsioon nagu sõnumi tähemärkide näitaja. Ei ole määrav kas su telefon jooksutab Androidi, Windows Phone 7 või iOSi tarkvara – mainitud funktsioon on kõigil telefonidel olemas.

Kasuta sõnumite saatmiseks mõnd rakendust

Nutitelefoni omanikuna on sul unikaalne võimalus sõnumite saatmiseks kasutada mõnd rakendust, mis saadab neid üle interneti.

Seotud lood:

Nende puhul on samas vajalik WiFi või 3G ühendus, välismaal reisides arvesta kindlasti roaming-tasusid!

Üks populaarsemaid rakendusi selles valdkonnas on WhatsApp, mis töötab iOSi, Androidi, BlackBerry ning Nokia (v.a WP7) nutiseadmetel. Rakenduse abil saab sõpradele saata täiesti tasuta sõnumeid üle interneti, eelduseks on vaid see, et teiselgi osapoolel on WhatsAppi rakendus seadmesse installeeritud.

Sarnaseid rakendusi leiab erinevatest rakendusepoodidest veelgi, nagu näiteks Viber, Skype ja Facebooki Messenger. Lisaks on viimasel ajal tootjad hakanud sarnaseid rakendusi ka ise valmistama.

Kui praeguse kliendi sõbral oleks olnud Mac, iPhone, iPad või iPod oleks ta võinud täpitähelised sõnumid saata üle iMessage'i rakenduse.

Tootjate poolt arendatud rakenduste miinuseks on platvormi kindlus, ehk sealt ei saa sõnumeid saata nt iPhone'i ning Samsung Galaxy SIII vahel.

Kasuta numbreid

Kui sa tead, et sa siiski pead sõnumi tavapärasel kujul saatma asenda täpitähed numbritega. Probleemse õ tähe võid asendada numbriga 6. 2ra lase end operaatori hiidarvetest h2irida ning m6jutada!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.