Kuidas nimetatakse paranduseta jäävaid turvanõrkusi?

 (4)
Kuidas nimetatakse paranduseta jäävaid turvanõrkusi?
AFP/Scanpix

Seadmete ja programmide kasutajad ei peaks naiivselt lootma, et tootjad "plaasterdavad" päevavalgele tulnud nõrkused kindlasti ära.

Murettekitav trend on, et mõnigi nõrkus jääbki parandamata, mispuhul seda nimetatakse küberturva-vallas forever day exploitiks, teatab How-to Geek.

Eestikeelset vastet ei õnnestunud mul neti kaudu esialgu leida, äkki võiks see olla igavene nõrkus või püsinõrkus.

Parandused jäävad tavaliselt väljastamata kahel põhjusel: toote planeeritud eluiga on lähenemas lõpule ja tootja ei soovi sellele enam ressursse raisata - ja/või tootja usub, et nõrkuse parandamine pole tähtis, kuna see on vähe tuntud või ei mõjuta süsteemi kriitilisi punkte.

Paraku reaalselt on püsinõrkused potentsiaalselt ohtlikud, sest üha rohkem süsteeme ja seadmeid suhtleb internetiga. See tähendab häkkeritele rohkem võimalusi kuhugi millegi kaudu sisse murda.

Forever day exploit tuntum sugulane on zero day exploit: vallutus, mis põhineb samal päeval laiemalt teatavaks saanud nõrkusel. St, avastamisaja ja esimese rünnaku vahele jääb null päeva.

Arvutinaljadest lugupidavad inimesed võivad vallutusi nimetada häkkerite üllatusmunadeks või dokumenteerimata remote accessiks (kaugpääs).

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.