Kuidas Anonymousi häkkerid ise haledalt küberrünnaku ohvriks langesid

 (23)
Kuidas Anonymousi häkkerid ise haledalt küberrünnaku ohvriks langesid
Foto: AFP

Anonymous on ülemaailmselt kurikuulus häkkerigrupp, kelle saavutusi kajastab aeg-ajalt ka Forte tehnikaosa (valik linke varasematele lugudele lõpus). Aga tundub, et ka nemad ise pole kübermaastikul varitsevate ohtude suhtes kaitstud - või piisavalt valvel.

Anonymousi liikmed sooritavad alatasa neile mitte meeldivate asutuste veebisaitidele "hajutatud teenusetõkestamise rünnakuid", ent Symanteci andmetel tõi hiljutine tegevus neile endile jama kaela, teatab New Scientisti ajaveeb One Per Cent.

Grupp otsustas jaanuaris MegaUploadi torrentisaidi tegevuse seiskamise vastulöögiks rünnata USA Justiitsministeeriumi ja eri meediakompaniide kodukaid.

Nad postitasid Pastebinis õpetuse arvutiomanikele, kuidas soovi korral rünnakus osaleda. Keegi kavalpea kopeeris õpetuse, sisestas sinna oma "täiendatud" variandi vajalikust Slowlorise tarkvarast ja postitas kõik uuesti netti.

"Täiendatud" väljalase sisaldas Trooja hobust - kahjulikku programmiosa, mis täidab mingit varjatud ülesannet. Antud juhul laadis see masinatesse Zeusi pahavara, millega häkkerid tihti arvuteid varjatult üle võtavad.

Nakatunud arvutid osalesid ikka plaanitud tegevuses, kuid saatsid samas salaja kasutajate e-posti- ja pangakontodele sisenemise andmeid teadmata ründajatele edasi.

Seotud lood:

Iroonilisel kombel aitasid Anonymouse liikmed ja poolehoidjad pahavara levikule kaasa, saates reklaamiks välja umbes 500 Twitteri säutsu. Nad viitasid sellele näiteks sõnadega "Idiot's Guide to Be Anonymous".

(Uudist illustreeriv pilt pärineb tegelikult veebruaris Nizzas toimunud ACTA-vastaselt meeleavalduselt, aga just selliste maskidega astuvad neil päevil avalikkuse ette ka Anonymousi liikmed. Ja kes teab, äkki need on seal just nimelt Anonymousi liikmed!)

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.