Kui terve linn kolib Wikipediasse...

 (5)
Kui terve linn kolib Wikipediasse...
Foto: Monmouthpedia, vabakasutuseks

Monmouth - väike linn Walesis Ühendkuningriigis, mis on koduks ümmarguselt 9000-le inimesele ning kus sündis 15. sajandi kuningas Henry V - kuulutas end möödunud laupäeval esimeseks "Wikipedia linnaks".

See tähendab, et linna on üles seatud arvukalt triipkoode, mis jagavad mobiiltelefonirakendusega skaneerijatele infot vaatamisväärsuste kohta, kirjutab Red Orbit.

Andmed asuvad Monmouthpedia veebisaidil, kus leidub linnakese kohta sadu artikleid kohalikelt ettevõtetelt ja vabatahtlikelt. Neid saab lugeda 25 eri keeles, esperantost ladina keeleni.

QR-triipkoode leidub asulas nelja tüüpi: suurematel keraamilistel või metallist plaatidel avalikel aladel, väiksematel, mis puudutavad üldisi teemasid nagu loomastik ja taimestik, klaasikleebised poeakendel, üldised märgid postritel, teatetahvlitel jne.

Kuus kuud ettevalmistatud projekt valmis kohaliku volikogu ja Wikimedia UK toel. Selle käigus lisandus linna üle 1000 triipkoodi. Monmouthi esindajad soovivad ka varustada terve asula tasuta Wi-Fi internetiga, millega pole Ühendkuningriigis veel keegi hakkama saanud.

Wikimedia UK juht Roger Bamkin kiidab Monmouthi algatust: "Nii andmete kvaliteet kui ka kogus on silmapaistvad, peegeldades linna rikkalikku kultuuri-, ajaloo- ja algupärandit. Väliskülalised saavad lõpuks ometi infot lugeda oma keeles - aga nad saavad seda ka toimetada."

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.