Kui palju maailmas Windowsiga arvuteid müüakse, võrreldes nutiseadmetega?

 (19)
iPhoned
iPhone 4, mida Urmas Paet kasutab.Foto: Hendrik Osula

Meedia ja veeb kihisevad juba aastaid kuuldustest, et arvutiturg on suremas ja tulevik kuulub nutiseadmetele. Aga kuidas PC- ehk Windowsiga arvutite müük sujub, kui võrrelda Androidi- ja Apple'i nutiseadmetega?

Värsket statistikat vaadates selgub, et PC-turg pole küll surivoodil nagu ammu ennustatakse, aga nutiseadmete müük on sellega võrreldes tohutul määral kasvanud.

Seda uudist inspireeris kirjutama, et selgeks sai, et aastase seadmemüügi osas on Apple'i nutiseadmed Windowsi-arvutitele lõpuks järele jõudnud.

Selleks kulus kaheksa aastat: esimene iOSiga seade ehk algupärane iPhone ilmus 2007. a juuni lõpus.

Nagu allolevast graafikust näha, on perioodil 2008. a juunist kuni 2015. a juunini müüdud iga 12 kuu jooksul umbkaudu 275 miljonit Windows-arvutit.

iOS-seadmed saavutasid esimese aasta jooksul väga vähe, aga siis nende müük hoogustus ja on Windows-arvutitega ühele tasemele jõudnud. See on suhteliselt lühikese aja jooksul ikka hämmastav saavutus.

Androidi-seadmete müüginumbrid 12 kuu jooksul ületasid Windows PCde omad muide juba 2012. a märtsis ja need troonivad eksemplaride arvult julgelt esikohal.

(allikas: analüütik Benedict Evans)

(ekraanitõmmis)