Koroonapandeemia tõi nelja aasta suurima languse arvutimüügis

 (26)
Dell sülearvutid 12.03.2019
Dell sülearvutid 12.03.2019Foto: Andres Putting

Nüüd, kui tavalisest palju rohkem inimesi koroonapandeemia tõttu kodust töötab, võiks eeldada, et arvutimüük kasvab. Aga saabus hoopis nelja viimaste aasta suurim langus.

Tehnoloogiaturu-uuringutega tegelev firma Canalys teatab, et tänavuse aasta esimene veerand tõi arvutimüügis 8% suuruse languse, kui võrrelda möödunud aasta esimese veerandiga.

Asi pole tingimata inimeste ostujõu või -soovi vähenemises, vaid selles, et paljud arvuteid või nende komponente tootvaid tehaseid on kinni või siis ajutiselt kinni olnud. Suur osa selliseid tehaseid asub ju Hiinas, mida koroonaepideemia tabas esimesena.

Viimati sündis võrreldavas suuruses arvutimüügi-langus 2016. a alguses, kui vastav näit oli 12%.

Viiest suurimast arvutitootjast suurima löögi sai tänavuse aasta esimese veerandi jooksul Apple, kelle toodang vähenes mulluse aasta esimese veerandiga võrreldes 21% võrra.

Viiest suurest ainsana suutis rohkem arvuteid turule tuua Dell, kelle toodang kasvas 1,1% võrra.

Canalys kinnitab oma statistika põhjal, et müük ise sujub jõudsalt, sest kodudesse on korraga eriolukorra tõttu palju rohkem arvuteid vaja, juba seetõttu, et lapsed peavad kodust õppima.

Tehaste vähenenud võimekuse tõttu pole arvutimüügi kasvu oodata ilmselt ka lähitulevikus.

Protsente liites ei pruugi 100 kokku saada ümardamise tõttu. Allikas: Canalys, 2020. a aprill

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!