Koomiksimeister laigib nutikat taimepotti: Dilberti isa on Eesti idufirma Click & Grow investor

 (1)
Koomiksimeister laigib nutikat taimepotti: Dilberti isa on Eesti idufirma Click & Grow investor
Foto: clickandgrow.com

Dilberti looja Scott Adams ja teised tuntud inimesed investeerisid Eesti idufirmasse Click & Grow.

Eesti idufirma Click & Grow sai tänavu lisainvesteeringutena ligi 2 miljonit dollarit (1,84 miljonit eurot).

Investorite hulka kuuluvad nüüd kuulsa koomiksi "Dilbert" autor Scott Adams ja Facebooki üks esimesi insenere Ruchi Sanghvi.

Uued investorid põhjendavad oma otsust sellega, et Click & Grow tehnoloogia on täna üks väheseid, mis võimaldab linnaruumis toitu kasvatada umbes sama hinnaga kui värske poekraam maksab.

Click & Grow asutaja Mattias Lepa ütleb, et lisainvesteering kulub peamiselt tehnoloogia viimiseks farmindusse ja toidutootmisesse.

"Meie tehnoloogia on 70-80% odavam kui näiteks täna laialdaselt levinud taimekasvatuse meetodid hüdropoonika ja aeropoonika. Ka meie investorid usuvad seda ning tahavad tulevikus näha, et kõigil on võimalik lihtsasti ja odavalt lokaalset toitu ise kasvatada ja tarbida".

Click & Grow'sse on varem investeerinud ka näiteks Skype'i üks looja Jaan Tallinn.

Lepa sõnul jõuti sobivate investoriteni suuresti tänu maailma üheks parimaks peetavas idufirmade kiirendis Y Combinator kaasalöömisele.

Click & Grow on esimene ettevõte nii Eestist kui ka kogu Baltikumist, kes on selle ülemaailmselt tunnustatud programmi osalema kutsutud. Y Combinatoris on osalenud lisaks paljudele teistele näiteks Airbnb, Dropbox, Reddit ja 9gag.

Seotud lood:

Click & Grow on Mattias Lepa poolt asutatud Eesti ettevõte, mis alustas 2011. aastal nutikate taimepottide tootmist. Ettevõtte unikaalne tehnoloogia võimaldab kasvatada ürte, lilli ja isegi toidutaimi ka keerulistes oludes. Click & Grow on müünud enam kui 300 000 nutikat taimepotti.

Vaata firma kodukale!