Kõlakad Facebooki telefonist ei sure (sest neil on ilmselt alust)

 (10)
Kõlakad Facebooki telefonist ei sure (sest neil on ilmselt alust)
Foto: REUTERS

Võiks arvata, et Facebooki telefonil poleks mõtet, sest sotsiaalvõrkude rakendused on nutiseadmetes juba ammu esindatud. Kõlakaid selle ilmumisest on netis siiski palju ja neid tekib alatasa juurde.

Miks siis FB peaks ikkagi päris oma telefoni turule tooma? Ettevõtte nimetuks jääva töötaja sõnul: Mark Zuckerberg (pildil) kardab, et kui seda peagi ei juhtu, muutub Facebook peagi lihtsalt üheks rakenduseks võõrastel mobiiliplatvormidel, vahendab The New York Timesi ajaveeb Bits.

See pole paranoia, vaid reaalsus. See on juba toimumas. Pealekauba on rakenduste alal võimatu hästi teenida, vähemalt võrdluses riistvaraga. Samal põhjusel maksis Google 12,5 miljardit dollarit Motorola Mobility eest. Samal põhjusel loob iPhone'isid-iPade ja üldse iOS-seadmeid vaid Apple ise.

Nutitelefonide loomine on siiski keerukas ja riskantne äri. Ebaõnnestumisi on ette näidata isegi suurtel tehnikatootjatel nagu Dell, HP ja Research in Motion.

Business Insideri ajakirjanik soovitab Facebookil vältida nutitelefoni loomisega kindlat krahhi ning pigem viia see sotsiaalvõrk mingil kujul igale mõeldavale opsüsteemile, seadmele ja operaatori tarkvarapaketti.

Kõlakatel on kombeks surra, kui neil pole alust. Kõlakad Facebooki telefonist miskipärast aga ei sure. Kui need osutuvad lõpuks tõeks, võib see värskelt NASDAQi börsile sisenenud ettevõtte aktsiahinda koledal kombel laastada.

Samas ärge unustage Mark Zuckerbergi ideede potentsiaali. Selle noormehe ülikooliühikas arendatud idee on leidnud ligi miljard kasutajat. Kes on analüütikud või blogijad, et öelda talle, mida ta suudab või ei suuda?!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!