Kogu Lõuna-Ameerika internet liigub läbi ühe Florida maja

 (46)
Kogu Lõuna-Ameerika internet liigub läbi ühe Florida maja
Foto: Verizon Terremark

Miamis asuv hoone on peamine Lõuna-Ameerika internetiliikluse sõlmpunkt, kust liiguvad läbi kõik regiooni e-kirjad, internetileheküljed, sõnumid ja muud andmed.

BBC teatel liigub läbi Miamis oleva serverikeskuse 90% Kesk- ja Lõuna-Ameerika internetiliiklusest, kokku kasutab selle teenuseid 160 interneti teenusepakkujat.

Kuuekorruseline hoone on väga tugeva valve all ja voolukatkestuse vastu kaitseb seda 12 erinevat süsteemi, et terve Lõuna-Ameerika rikke pärast inernetita ei jääks.

Kokku voolab selle Miami võrgupunktist läbi 18-19 gigabitti andmeid sekundis, mis on võrdne umbkaudu 36 000 muusikapala mahuga.

Lõviosa Kesk- ja Lõuna-Ameerika internetiliiklusest käib läbi selle ühe hoone seepärast, et sellel mandril napib merekaableid teistele kontinentidele. Läbi Atlandi ookeani on veetud küll mitu telefonikaablit, kuid "jämeda otsaga" kaablid andmesideks hakkavad tööle tänavu suvel või järgmisel aastal.

Muide, Eesti interneti välisühendus sõltub suurel määral Hiiumaalt Stockholmi minevast merekaablist, kuigi ühendus on ka Soome, Venemaa ja Lätiga.

Vaata mitteametlikku ja ilmselt pooliku infoga kaarti maailma internetiühenduse põhikanalitest siit.