Koduarvutite tootjad pole suutnud ZX Spectrumi soodsat hinda juba 30 aastat üle trumbata

 (26)
Koduarvutite tootjad pole suutnud ZX Spectrumi soodsat hinda juba 30 aastat üle trumbata
Foto: Bill Bertram / Wikipedia, vabakasutuseks

Legendaarne ZX Spectrum tähistas üleeile (23. aprillil) oma 30. juubelit. See on popimaid koduarvuteid läbi aja, mida britid loevad suuresti ka oma IT-tööstuse alguspunktiks.

Keskpäraste tehniliste näitajatega ZX Spectrumi populaarsus põhineb ka suures osas tõigal, et see on endiselt odavamaid koduarvuteid üldse, teatab ExtremeTech.

Ostjad said vaid 125 inglise naelsterlingi (200 dollari) eest võrreldava süsteemi Commodore 64 ja BBC Microga, mis maksid palju rohkem, vastavalt 600 dollarit ja 299 inglise naelsterlingit.

Sinclair Research sai sellega hakkama tänu innovaatilisele disainile ja selgele visioonile luua nii odav arvuti kui võimalik. Plastmasskorpuses seade sündis tänu sellele ka väga kergena, 550grammisena. Võrdluseks: Commodore 64 kaalus 1,8 kg ja BBC Micro koguni 3,7 kg.

ZX Spectrumi arvutikomplekti osteti viis miljonit eksemplari - pole paha, kui meenutada, et Ühendkuningriigis on ainult 30 miljonit majapidamist.

Tänini on väga vähe koduarvuteid, mida sai või saab osta ZX Spectrumiga võrreldavas hinnaklassis (süsteem maksaks tänases vääringus ilmselt 450 dollarit).

Vähemalt ingliskeelses tehnikameedias hiljuti innukalt kajastatud erand on Linuxipõhine Raspberry Pi, taaskord brittide loodud PC, mida müüakse 25-35 dollariga (pluss kohalikud maksud).

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.