KFA2 nVidia juhtmevaba graafikakaart

 (10)
KFA2 nVidia juhtmevaba graafikakaart
Foto: nVidia---

Juhtmeta klaviatuurid ja arvutihiired on päris levinud, nii et seni aheldas kasutajat arvutikasti külge eelkõige ekraanijuhe. Selle lõikab läbi KFA2 nVidia juhtmevaba graafikakaart.

KFA2 GeForce GTX460 ei kuulu toorelt jõudluselt ehk koorekihti, aga paistab silma esimese juhtmevaba graafikakaardina.

Kuvaporte asendavad viis antenni ja kaart suhtleb monitoriga WHDI kaudu, kui monitorile väike vastuvõtujaam tagumikku torgata.

Tihendamata 1080p 60 Hz video edastamine ei tohiks olla probleem. KFA2 ongi huvitatud kaardi puhul eelkõige meediastriimingu potentsiaalist ja meediaarvuti osaks olemisest, sest see ei saa meediaekraanist eemal viibides ka graafikakaartidele omase müraga multimeediakogemusi rikkuda.

Juhtmeta ülekanne peaks toimima isegi 30 meetri kauguselt ja läbi seinte. See tähendab, et võite arvutikasti oma paika jätta, traadita klaviatuuri, hiire ja monitori kaenlasse võtta ja füüsilist tööpaika vahetada. Tundub kasutu? Ilmselt keegi ikka ostab.

Hind pole veel teada, aga tootja lubab peatset ilmumist Euroopas.

Tehnilisi näitajaid: graafikataktsagedus on 675 MHz, protsessoril 1350 MHz. 1024 MB mälu, mälu liides 256-bitine, mälu läbilaskvus 115,2 Gbit/s, mälu taktsagedus 1800 MHz. Tehnoloogiate tugi: PhysX, CUDA, SLI, PureVideo HD, PCI-e 2.0, OpenGL 3.0.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!