Katsed 3D-prinditud peaga näitavad, et nutitelefonide näotuvastust on (ühe erandiga) lihtne petta

 (15)
Katsed 3D-prinditud peaga näitavad, et nutitelefonide näotuvastust on (ühe erandiga) lihtne petta
Näotuvastus iPhone X-ilFoto: LUCAS JACKSON, REUTERS

Forbesi ajakirjanikud lasid enda peast teha kipsist 3D-mudeli ning proovisid seejärel, kas ja kui mitut telefoni on võimalik sellise mudeliga petta. Tuleb välja, et mitmeid telefoni on lihtne haneks tõmmata, kuid seejuures on üks märkimisväärne erand.

Testis osalesid iPhone X, LG G7 ThinQ, Samsung S9, Samsung Note8 ja OnePlus 6. Kõigi nelja Androidi kasutava telefoni puhul oli võimalik kipsist peaga telefon avada, iPhone oli ainus, mida ajakirjanikud ära petta ei suutnud.

Enamik Android telefonide tootjaid ütlesid väljaandele, et nemad tegelevad peamiselt oma telefoni avamise optimeerimisega turvalisuse arvelt ning enamjaolt kuvatakse näotuvastuse aktiveerimisel ekraanil ka hoiatus, et sarnased inimesed saavad telefoni avada. Katse näitab, et tegu pole lihtsalt sõnakõlksuga, vaid ka päriselt on näotuvastuse turvalisusega mitmete telefonide puhul asjad päris halvasti.

Seotud lood:

Kõige kehvem oli ajakirjanike hinnangul OnePlusi telefon, mis ei kuvanud ei hoiatust, et teised saavad samuti telefoni avada ning avanes ka kõige kiiremini ning probleemivabamalt. Teiste telefonide puhul oli enamasti vaja pisut muuta valgustingimusi ning näo nurka võrreldes telefonikaameraga, et pettus läbi läheks.

Peale Apple'i näotuvastuse hinnati turvaliseks ka Microsofti uus Hello näotuvastus, mis samuti nägu inimesena ei tuvastanud, samuti ei olnud võimalik telefoni kipsmehikesega avada Samsungi telefonides kasutatava silmaiirise skaneerija abil.