Kasulik vidin: mobiiliga ühendatav endoskoop aitab vaadata sinna, kuhu muidu silm ei ulatu

 (40)

Kuna me ei läbe ära oodata kaugelt maalt kingi saabumist, siis tutvustame uutmoodi mobiililisa kohe praegu.

See on endoskoop, mille saab pika kaabli otsas kuhugi sügavusse saata, kasvõi vee alla. Mõned mudelid on lausa 15-meetrise kaabliga, kirjutab AM.ee.

Selle saab telida näiteks Gearbestist 15,89 USA dollari eest või valida eBays kümnete hulgast.

Mida sellise endoskoobiga siis teha annab? Näiteks üks ostja kasutas seda ilutulestikupatarei torude kontrollimiseks, kas ikka kõik laengud on välja lennanud. Oma pead ikka ei raatsi iga toru ette panna selle väljauurimiseks.

Samuti saab endoskoobiga uurida ummistunud või katki läinud torusid (söögitorru siiski ei maksaks seda asja saata, see pole meditsiiniline riist), otsida kuhugi prakku kukkunud asju, piiluda pimedatesse pragudesse (endoskoobil on ka LED-valgustus), kalal olles vaadata, kes on konksu otsas jne.

Enne kui ostad, kontrolli, kas mobiil toetab OTG funktsiooni. OTG ehk On-the-Go tähendab, et mobiili külge saab ühendada USB-seadmeid. Endoskoop on USB-seade, mis saadab videopildi mobiili ja saab mobiilist ka toidet.

Foto: tootja
Seotud lood:

Endoskoop peaks olema veekindel, sest tavaliselt on ju vaja uurida niisketes ja tolmustes kohtades. Samuti on oluline endoskoobi diameeter: et kui peentessse torudesse see mahub.

Alla sentimeetrise läbimõõduga OSB-seade pole probleem, ülalolev 16-dollarine vidin näiteks mahub üle 7 mm läbimõõduga avadesse.

Mobiili lisavarustusele võib veel täiendavat lisavarustust installida: näiteks konksu, kui vaja kuskilt midagi välja tõmmata. Nii saab kaarema juhtimisel kuhugi kitsusesse kukkunud asja välja sikutada.

Samuti võib endoskoobi otsa panna ka magneti või "küljepeegli" kõrvalt vaatamiseks. Tihti on see lisavarustus seadmetel kaasas.